Mick van Buren - Nizozemský útočník se ve Slavii objevil v sezoně 2016/17. Od té doby odehrál za sešívané 53 ligových zápasů, ve kterých dal devět branek. V zimě odešel hostovat do Haagu, jenže nizozemská liga skončila kvůli koronaviru předčasně a sedmadvacetiletý Mick van Buren toho moc neodehrál. Vybojuje si ještě místo v Edenu? Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Martin Graiciar - Jedním z hráčů, který by v létě mohl přijít do Slavie, je Martin Graiciar. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník, který však může nastupovat i na hrotu, patří Fiorentině a uplynulý ročník hostoval ve Spartě, za tu ale odehrál jen osm zápasů a moc se neprosadil. V Edenu mu plánují dát více prostoru. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Júsuf Hilál - Sedmadvacetiletý reprezentant z Bahrajnu přišel do Slavie v létě z Bohemians 1905. Jeho angažmá v Edenu ale zatím moc povedené nebylo. Júsuf Hilál naskočil do 17 ligových zápasů, ve kterých vstřelil jen dvě branky. Čekalo se od něj víc a nyní jej proto zřejmě čeká hostování. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kuchta - V sezoně 2015/16 si ve slávistickém dresu odbyl ligovou premiéru, další starty už ale v sešívaných barvách nepřidal. Jan Kuchta prošel taky Bohemians, Slováckem nebo Teplicemi, našel se ale až letos v Liberci, který jej v zimě získal natrvalo ze Slavie. V letošním ročníku třiadvacetiletý Jan Kuchta nasázel šest branek a rázem se nahlas hovoří o jeho návratu do Edenu. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Konkurence bude veliká. Toto je 7 útočníků, kteří by se mohli rvát o místo ve Slavii

Slávisté prožili parádní sezonu, kterou korunovali dalším ligovým titulem. Sešívaným to však občas drhlo v útoku.

Bez názvu1.jpg

Slávistický Petar Musa se sice s Liborem Kozákem dělí o korunu pro krále střelců, přesto se sešívaní na hrotu sestavy občas trápili. Jak to bude vypadat v další sezoně? Kteří hráči by se mohli porvat o místo ve slávistickém útoku? Jména sedmi adeptů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Mick van Buren

Mick van Buren 19 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Nizozemský útočník se ve Slavii objevil v sezoně 2016/17. Od té doby odehrál za sešívané 53 ligových zápasů, ve kterých dal devět branek. V zimě odešel hostovat do Haagu, jenže nizozemská liga skončila kvůli koronaviru předčasně a sedmadvacetiletý Mick van Buren toho moc neodehrál. Vybojuje si ještě místo v Edenu?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Martin Graiciar

Martin Graiciar Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jedním z hráčů, který by v létě mohl přijít do Slavie, je Martin Graiciar. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník, který však může nastupovat i na hrotu, patří Fiorentině a uplynulý ročník hostoval ve Spartě, za tu ale odehrál jen osm zápasů a moc se neprosadil. V Edenu mu plánují dát více prostoru.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Júsuf Hilál

Júsuf Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý reprezentant z Bahrajnu přišel do Slavie v létě z Bohemians 1905. Jeho angažmá v Edenu ale zatím moc povedené nebylo. Júsuf Hilál naskočil do 17 ligových zápasů, ve kterých vstřelil jen dvě branky. Čekalo se od něj víc a nyní jej proto zřejmě čeká hostování.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Jan Kuchta

Jan Kuchta Liberec 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2015/16 si ve slávistickém dresu odbyl ligovou premiéru, další starty už ale v sešívaných barvách nepřidal. Jan Kuchta prošel taky Bohemians, Slováckem nebo Teplicemi, našel se ale až letos v Liberci, který jej v zimě získal natrvalo ze Slavie. V letošním ročníku třiadvacetiletý Jan Kuchta nasázel šest branek a rázem se nahlas hovoří o jeho návratu do Edenu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Jan Matoušek

Jan Matoušek Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O své místo by se mohl porvat i Jan Matoušek. Dvaadvacetiletý útočník sice patří Slavii, poslední sezonu ale hostoval v Jablonci, za který vstřelil šest branek a přidal tři nahrávky. Je otázkou, zda dostane šanci v Edenu, nebo půjde znovu někam hostovat. Spekuluje se o Liberci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Petar Musa

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý chorvatský útočník začal sezonu na hostování v Liberci, kde se blýskl sedmi góly. V zimě si jej proto stáhla Slavia a Petar Musa přidal v sešívaném dresu dalších sedm branek. Společně s Liborem Kozákem se dělí o korunu pro krále střelců a v Edenu na něm budou i v příští sezoně stavět.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl 19.jpg

V 23 zápasech dal jen tři branky a ví, že by na své produktivitě měl zapracovat. Ve Slavii jsou ale s prací bývalého útočníka Plzně či Jablonce nadmíru spokojeni a Stanislav Tecl je považován za jednoho z hlavních strůjců letošní mistrovské jízdy. Devětadvacetiletý útočník patří k lídrům sešívaného týmu jak na hřišti, tak v kabině.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud