Tomáš Hyka  - Nyní sice bojuje s farmou Las Vegas o Calderův pohár pro vítěze AHL, poté však svou dvouletou zámořskou misi uzavře a odejde do KHL. Bývalý útočník Mladé Boleslavi během dvou let u Golden Knights odehrál v NHL jen 27 zápasů a příští rok bude nastupovat za Čeljabinsk. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Jeřábek  - Návrat do známého prostředí. Jakub Jeřábek během dvou let v zámoří prošel čtyřmi kluby, patřil Montrealu, Washingtonu či Edmontonu, ten ho ale ještě před začátkem sezony poslal do St. Louis. Blues sice bojují o Stanley Cup, sedmadvacetiletý reprezentant za ně ale odehrál jediný zápas a vrací se do Podolsku, se kterým podepsal roční smlouvu. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Sedlák  - Tři roky a dost, Lukáš Sedlák končí v NHL. V první sezoně odehrál za Columbus 62 zápasů, loni 53 a letos jich bylo už jen 47. Šestadvacetiletý forvard dal čtyři góly, přidal dvě asistence a s celkovou bilancí 27 (15+12) bodů opouští NHL. Další dva roky bude odchovanec Českých Budějovic, stejně jako Hyka, oblékat dres Čeljabinsku. Foto: Profimedia.cz
 Libor Šulák  - Pětadvacetiletý účastník dvou světových šampionátů v úvodu sezony odehrál šest zápasů za Detroit, více prostoru ale nedostal a nastupoval na farmě. Nyní to v zámoří balí a jde vstříc svému prvnímu angažmá v KHL. Bývalý bek Chomutova či Znojma se dohodl na smlouvě s Čerepovcem. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Konec zámořského snu. 4 čeští hráči, kteří opustili NHL a odchází do Ruska

Zatímco David Pastrňák či Tomáš Hertl se o svou budoucnost v NHL nemusí bát, další hráči budou už brzy řešit, co s nimi bude. Někteří to už v zámoří dokonce zabalili.

Bez názvu.jpg

Dostat se do NHL, to je snem všech hokejistů. Ovšem udržet se v ní, to není jen tak. Své by o tom mohli vyprávět i čtyři čeští hokejisté, kteří to za Atlantikem balí a míří do KHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka Vegas gol.jpg

Nyní sice bojuje s farmou Las Vegas o Calderův pohár pro vítěze AHL, poté však svou dvouletou zámořskou misi uzavře a odejde do KHL. Bývalý útočník Mladé Boleslavi během dvou let u Golden Knights odehrál v NHL jen 27 zápasů a příští rok bude nastupovat za Čeljabinsk.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek St. Louis.jpg

Návrat do známého prostředí. Jakub Jeřábek během dvou let v zámoří prošel čtyřmi kluby, patřil Montrealu, Washingtonu či Edmontonu, ten ho ale ještě před začátkem sezony poslal do St. Louis. Blues sice bojují o Stanley Cup, sedmadvacetiletý reprezentant za ně ale odehrál jediný zápas a vrací se do Podolsku, se kterým podepsal roční smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Lukáš Sedlák

Lukáš Sedlák Columbus 3.jpg

Tři roky a dost, Lukáš Sedlák končí v NHL. V první sezoně odehrál za Columbus 62 zápasů, loni 53 a letos jich bylo už jen 47. Šestadvacetiletý forvard dal čtyři góly, přidal dvě asistence a s celkovou bilancí 27 (15+12) bodů opouští NHL. Další dva roky bude odchovanec Českých Budějovic, stejně jako Hyka, oblékat dres Čeljabinsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Libor Šulák

LIbor Šulák Detroit 2.jpg

Pětadvacetiletý účastník dvou světových šampionátů v úvodu sezony odehrál šest zápasů za Detroit, více prostoru ale nedostal a nastupoval na farmě. Nyní to v zámoří balí a jde vstříc svému prvnímu angažmá v KHL. Bývalý bek Chomutova či Znojma se dohodl na smlouvě s Čerepovcem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud