Martin Frýdek – 26 let . Premiéru ve sparťanském dresu si odbyl už v sezoně 2011/12, kdy zasáhl do dvou zápasů. Poté odešel do Liberce, v roce 2015 se však vrátil na Letnou a začal si budovat silnou pozici v kádru. Vyzkoušel už několik postů a v úvodním jarním zápase vedl rudý tým s kapitánskou páskou na ruce. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Michal Sáček – 22 let. Dvaadvacetiletý střední záložník, který dokáže nastoupit i na kraji obrany, debutoval v lize v sezoně 2015/16. Loni si připsal 19 startů a letos byl ve hře zatím jedenáctkrát. Velmi dobře zvládl zimní přípravu a v prvním zápase jara vydržel na hřišti celých 90 minut. Foto: Profimedia.cz
 Martin Hašek – 23 let . Na podzim působil v Bohemians 1905, kde jej vedl jeho otec. Martin Hašek je ale odchovancem Sparty, která na něj využila předkupní právo a za čtyři miliony korun jej přivedla zpět na Letnou. Běhavý záložník se sice do základní sestavy nevešel  a na hřišti byl jen 13 minut, pořádnou šanci ale ještě určitě dostane. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Adam Hložek - 16 let. Ligový debut si odbyl v listopadu v Karviné a stal se nejmladším hráčem, který kdy oblékl dres Sparty. Na podzim přidal ještě dva starty, skvěle mu vyšla zimní příprava, a jelikož se zranil David Moberg Karlsson, tak si v úvodním jarním kole odbyl premiéru v základní sestavě. Šestnáctiletý talent byl hodně vidět a dokonce nastřelil břevno. Foto: Beranek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Konec vlády cizinců. 6 odchovanců Sparty, kteří nastoupili proti Bohemce

Zahraniční časy na Letné skončily. V sestavě Sparty sice stále nastupují hráči s cizím pasem, více prostoru už ale znovu dostávají i Češi – a hlavně také odchovanci.

Když Sparta hrála na začátku sezony v Jablonci, byl v základní sestavě jediný český fotbalista. Proti Bohemians 1905 už bylo na hřišti šest odchovanců a také Václav Kadlec, který na Letnou přišel už v 16 letech. Jména hráčů ze sparťanské líhně, které kouč Ščasný poslal na hřiště, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Dominik Plechatý – 19 let

Dominik Plechatý Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Devatenáctiletý bek strávil podzim na hostování ve Vlašimi. Téměř se o něm nemluvilo a do svého kádru ho chtěla přivést Bohemka. Jenže Dominik Plechatý zaujal v přípravě a vybojoval si místo ve sparťanské sestavě. Ligový debut si odbyl po boku Lukáše Štětiny a až na pár drobných chyb působil jistě.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Martin Frýdek – 26 let

Martin Frýdek kapitán Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Premiéru ve sparťanském dresu si odbyl už v sezoně 2011/12, kdy zasáhl do dvou zápasů. Poté odešel do Liberce, v roce 2015 se však vrátil na Letnou a začal si budovat silnou pozici v kádru. Vyzkoušel už několik postů a v úvodním jarním zápase vedl rudý tým s kapitánskou páskou na ruce.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Michal Sáček – 22 let

Michal Sáček 2.jpg

Dvaadvacetiletý střední záložník, který dokáže nastoupit i na kraji obrany, debutoval v lize v sezoně 2015/16. Loni si připsal 19 startů a letos byl ve hře zatím jedenáctkrát. Velmi dobře zvládl zimní přípravu a v prvním zápase jara vydržel na hřišti celých 90 minut.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Martin Hašek – 23 let

Martin Hašek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na podzim působil v Bohemians 1905, kde jej vedl jeho otec. Martin Hašek je ale odchovancem Sparty, která na něj využila předkupní právo a za čtyři miliony korun jej přivedla zpět na Letnou. Běhavý záložník se sice do základní sestavy nevešel  a na hřišti byl jen 13 minut, pořádnou šanci ale ještě určitě dostane.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Adam Hložek - 16 let

Adam Hložek Sparta 2 Beranek CNC Profimedia.jpg

Ligový debut si odbyl v listopadu v Karviné a stal se nejmladším hráčem, který kdy oblékl dres Sparty. Na podzim přidal ještě dva starty, skvěle mu vyšla zimní příprava, a jelikož se zranil David Moberg Karlsson, tak si v úvodním jarním kole odbyl premiéru v základní sestavě. Šestnáctiletý talent byl hodně vidět a dokonce nastřelil břevno.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Matěj Pulkrab – 21 let

Matěj Pulkrab Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparťanský odchovanec v lize debutoval v dresu Liberce. V sezoně 2016/17 byl zpátky na Letné a uvedl se čtyřmi góly, poté se ale vrátil hostovat pod Ještěd. Loni dal deset branek a znovu se vrátil na Letnou. V letošním ročníku zatím vstřelil dva góly.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud