Konec? Po vážném zranění čeká Andrése Iniestu (možná) odchod do sportovního důchodu

Konec? Po vážném zranění čeká Andrése Iniestu (možná) odchod do sportovního důchodu

Andrés Iniesta, mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy, tento týden utrpěl vážné zranění v japonské lize, kde hájí barvy klubu Vissel Kobe. Někdejší legenda Barcelony už je po operaci, ale možná se bude muset rozloučit s fotbalovou kariérou.

Natržený pravý stehenní sval. Tak zněla diagnóza po čtvrtfinálovém utkání asijské Ligy mistrů, v němž „jeho“ Vissel Kóbe porazil v Kataru Suwon Bluewings. Následovala operace v Barceloně, po níž lékaři určili dobu léčení na čtyři měsíce. To znamená, že bude mužstvu chybět v závěrečných zápasech letošní sezony. Vissel je momentálně na 12. příčce tabulky.

V Kóbe podepsal Iniesta v roce 2018 tříletou smlouvu. Japonská liga se hraje systémem jaro-podzim, takže pokud se Iniesta vrátí na hřiště na konci dubna či v květnu, přijde o značnou část příštího ročníku.

Možná, že už nyní uvažuje o konci kariéry a přemítá o trvalém návratu domů. V Barceloně, kde odehrál 16 sezon, vyhrál devět mistrovských titulů v La Lize a čtyřikrát triumfoval v Lize mistrů, totiž podepsal před odchodem do země vycházejícího slunce doživotní smlouvu a brzy by se mohl ujmout některé manažerské či trenérské funkce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud