vytisknout velikost písma Konec neuvěřitelné série. Ovečkin po čtyřech letech ani jednou nevystřelil

Petr Mrázek má za sebou další ne moc vydařený večer. „Jeho“ Detroit prohrál 3:6 na ledě Washingtonu a český brankář lovil pětkrát puk ze své sítě. V utkání však nastala situace, na kterou nikdo není zvyklý – Alexandr Ovečkin nevystřelil ani jednou na branku.
Konec neuvěřitelné série. Ovečkin po čtyřech letech ani jednou nevystřelil

Kdo ví, jak by vypadalo skóre, kdyby se ruský snajpr dostal k jedné ze svých obávaných střel. Dnes v noci ale mlčel a na ledě ho zastoupili jiní. První hvězdou zápasu byl zvolen T. J. Oshie, který Mrázka propálil dvakrát.

Ale zpět k Ovečkinovi. Ruský kanonýr zažil nezvyklý večer. Bylo to poprvé od roku 2013, co ani jednou nevystřelil na branku. Tehdy, 12. dubna, v zápase s Carolinou, udržel čisté konto Justin Peters, jehož Ovečkin neohrozil ani jedním pokusem. Od té doby vystřelil ve všech 316 zápasech, v nichž nastoupil.

Co bude po hattricích? 5 rekordů Jaromíra Jágra, na které cílí Alex Ovečkin

Bylo to teprve posedmé z 894 zápasů, které v NHL odehrál, ve kterých nevyslal na branku soupeře ani jeden střelecký pokus. V letošním ročníku jich zvládl už 210, první Brent Burns má na kontě 213 střel.

Čtvrteční zápas byl zároveň utkáním, během něhož Ovečkin strávil na ledě nejméně minut v sezoně. Trenér Barry Trotz mu „dovolil“ jen 19 střídání a ice-time ruského útočníka byl pouze 13:54. Jeho dosavadním minimem v aktuálním ročníku bylo 14 minut a 12 vteřin z listopadového utkání s Columbusem.

Jednatřicetiletý útočník dal v letošní sezoně 26 branek a je čtvrtým nejlepším kanonýrem soutěže. Více jich vstřelili jen Max Pacioretty (27), Jeff Carter (29) a Sidney Crosby (30). V průměru tráví na ledě 18 minut a 19 vteřin na zápas, což je o dvě minuty méně, než byl jeho průměr v uplynulé sezoně.