Konaté, Juliš, ale bez Rosického. V jaké sestavě začne Sparta jaro?

Příprava je u konce, ligové kluby jdou do boje. Jako první se objeví na scéně Sparta, která postoupila do jarní fáze Evropské ligy. Nejprve ji čeká ruský Rostov, o víkendu doma vyzve Bohemians 1905. Jakou sestavu trenéři vyšlou na hřiště?

Bez názvu.jpg

Kádr letenského týmu v zimě neopustila žádná z opor. Sparta si naopak stáhla z hostování Matěje Hybše, přišel rumunský bek Bogdan Vatajelu a španělský ofenzivní záložník Néstor Albiach. Jak trenéři Tomáš Požár s Davidem Holoubkem poskládají sestavu? Nejpravděpodobnější variantu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Sparta.jpg

V zimě se spekulovalo o jeho odchodu. Tomáše Koubka chtěly elitní belgické kluby. Reprezentační dvojka ale zůstala na Letné a to znamená jediné – v brance bude právě on!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Vjačeslav Karavajev

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Ruský bek, který přišel před sezonou z CSKA Moskva, patřil na podzim k nejlepším hráčům Sparty. Na jeho postavení se nic nemění, letenský tým na něj hodně spoléhá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper – Ondřej Mazuch

Ondřej Mazuch Sparta.jpg

Sparta má několik variant, jak poskládat stoperský post. Černý Petr padne nejspíš na Maria Holka, který bude v roli prvního náhradníka. V základní sestavě by měl začít Ondřej Mazuch, jenž od osmého kola nechyběl na hřišti ani minutu. Jeho nasazení odpovídají i přípravné zápasy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper – Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Druhým stoperem by měl být Michal Kadlec, který si na Letné vybojoval silnou pozici. Na podzim chyběl v základní sestavě jen jednou a s Mazuchem vytvořil dobře fungující duo. Trenéři nemají důvod něco měnit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Costa Nhamoinesu

Costa 2.jpg

Do Sparty přišel za tučné odstupné rumunský bek Bogdan Vatajelu, na Letnou se vrátil z hostování Matěj Hybš, do základní sestavy má ale nejblíže Costa Nhamoinesu. Ten byl sice místo zimní přípravy na mistrovství Afriky, výkonnostně je na tom ale nejlépe. Na podzim patřil k nejlepším hráčům Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Néstor Albiach

Nestor Sparta Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jediná zimní posila, se kterou se počítá do základní sestavy. Sparta vyhrála „válku“ o Néstora, do které se zapojila Slavia i Plzeň. Španělský ofenzivní záložník, který zaujal výkony v pražské Dukle, by měl nastupovat na jednom z krajů zálohy. Může ale hrát i pod hrotem.

Foto: Dominik Bakeš/CNC/Profimedia

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Lukáš Vácha

Lukáš Vácha 2.jpg

Lukáš Vácha odehrál na podzim vinou zranění jen pět zápasů. Na postu defenzivního záložníka se osvědčil Lukáš Mareček, který by měl být volbou číslo jedna, aktuálně je ale ze hry kvůli zranění. Do akce tak nejspíš půjde Vácha, i když s jeho výkony v přípravě nejsou na Letné moc spokojení.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Bořek Dočkal

Bořek Dočkal Sparta 3.jpg

Sparta v zimě smetla ze stolu nabídku ve výši 175 milionů korun, které chtěl zaplatit jeden z čínských klubů za Bořka Dočkala. Byla to sice velmi lákavá suma, Dočkal je ale pro hru týmu naprosto klíčový. Sparta s Dočkalem a bez něj, to je pořádný rozdíl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Michal Sáček

Michal Sáček 1.jpg

David Holoubek musel na podzim hodně improvizovat a do sestavy zapracoval několik talentovaných mladíků. Nejlépe si z nich vedl Michal Sáček, který naskočil do tří ligových a několika pohárových zápasů. Teď by měl dostat další šanci – dokonce v základní sestavě!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Tiémoko Konaté

Tiemoko Konaté 2.jpg

Nikdo jiný ve sparťanské kabině nevyvolává takový rozruch jako on. Tiémoko Konaté si chtěl vytrucovat přestup do Rumunska, místo toho ale skončil v juniorce Sparty. Hře letenského týmu ale citelně chyběl, a tak na jaře dostane další šanci. Hráči ho už přijali, fanoušky ale bude muset přesvědčit výkony na hřišti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Krasnodar.jpg

Lukáš Juliš se měl stát už v létě náhradou za Davida Lafatu. Na podzim ale zaskakoval spíše na kraji zálohy a prosadil se jen dvakrát. To Lafata je s deseti góly nejlepším ligovým střelcem a ještě o rok prodloužil smlouvu. Teď je to však znovu Juliš, kdo má blíž do základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud