Komplikace pro Plzeň. 4 důležití hráči Viktorky, kteří budou chybět v úvodu sezony

Loňská sezona Plzni vůbec nevyšla. Náplastí je alespoň účast v Evropské konferenční lize, do které Viktorka vstoupí dnešním duelem proti Brestu. Ovšem bez několika opor.

Plzeňský kádr se během léta docela proměnil. Viktorka jde do nové sezony bez Jana Kovaříka či Davida Limberského, ale také bez čtyř důležitých hráčů základní sestavy, kteří mají zdravotní problémy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Jindřich Staněk 

Jindřich Staněk Plzeň Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Minulou sezonu začal v plzeňské bráně Aleš Hruška, jeho pozici ale následně převzal Jindřich Staněk, jenž předváděl velmi dobré výkony. Pětadvacetiletý Staněk, který předtím chytal i za České Budějovice, měl být brankářskou jedničkou Viktorky také letos, úvod sezony ale bude muset vynechat. Do Plzně v létě přišel Slovák Marián Tvrdoň, očekává se ale, že proti Brestu nastoupí zkušený Hruška. 

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Milan Havel 

Milan Havel Plzeň Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Mimo hru je také Milan Havel. Šestadvacetiletý bek je jasnou jedničkou na pravém kraji obrany, loni zasáhl do 26 ligových zápasů, v úvodu ročníku si ale trenér Michal Bílek bude muset poradit bez něj. Šanci by měl dostat Radim Řezník, jenž byl přitom v létě už na odchodu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Bavel Bucha 

Pavel Bucha Plzeň 20 Barbora Reichova  CNC  Profimedia.jpg

Proti Brestu nebude hrát ani Pavel Bucha, který bude Viktorce hodně chybět. Třiadvacetiletý záložník, který byl loni spojován dokonce s Manchesterem City, odehrál velmi dobrou sezonu. Do statistik si připsal sedm branek, k tomu přidal šest asistencí a stal se pevnou součástí základní sestavy. Teď v ní ale nebude. 

Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Lukáš Kalvach 

Lukáš Kalvach Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pokud vedení Plzně na někom mohlo v létě vydělat, pak to byl Lukáš Kalvach, jenž se ucházel také o místenku na EURO. Šestadvacetiletý záložník si ale na začátku července způsobil poranění vazů v kotníku na pravé noze, dostal sádru a je mimo hru. Ve středu plzeňské zálohy by jej měl nahradit Senegalec Modou NˈDiyae, jehož Viktorka přivedla z Táborska. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud