Filip Král   Za Kometu v úvodu sezony nastupovali tři čeští obránci z NHL. Zatímco Jakub Zbořil a Libor Hájek se za Atlantik vrátili, Filip Král zůstal v Brně, kde se zařadil mezi klíčové beky. Jednadvacetiletý Král se dostal i do reprezentace a dost možná se ukáže i na mistrovství světa v Lotyšsku. V Kometě ale pokračovat nebude, místo toho se pokusí prosadit do kádru Toronta.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Radek Kučeřík  Devatenáctiletý bek, jenž startoval na dvou uplynulých juniorských šampionátech, se posunul do Komety v průběhu sezony z Přerova a v extralize rozhodně nezklamal. Naopak, zařadil se mezi klíčové postavy brněnského týmu a teď se bude čekat, jak dopadne v draftu NHL.   Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Stanislav Svozil   V draftu NHL by měl projít také Stanislav Svozil, na něhož by mohla přijít řada už docela brzy. Osmnáctiletý bek se vypracoval mezi klíčové hráče Komety a letos si také odbyl premiéru v seniorské reprezentaci. V příští sezoně to možná zkusí v zámoří.  Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 Petr Zámorský  Nejisté je také setrvání Petra Zámorského, jenž do Komety přišel v průběhu sezony z Hradce Králové a hru brněnského týmu hodně oživil. V Kometě stojí o to, aby u nich Zámorský pokračoval, osmadvacetiletý reprezentační bek však svou budoucnost ještě vyřešenou nemá. Ve hře jsou i další české kluby nebo návrat do Švédska, jeho prioritou je však Kometa. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kometě se může rozpadnout obrana. 4 klíčoví beci, kteří mohou odejít jinam

Kometě letošní sezona nevyšla. Brněnský tým sice postoupil do čtvrtfinále play-off, v tom ale nestačil na Třinec. A v kabině se budou dít změny.

GetFile (9).jpg

Kometa byla před sezonou jedním z aspirantů na zisk extraligového titulu. Realita však byla jiná a brněnský kolos má už po sezoně. Tým teď převezme trenér Jiří Kalous, který bude muset vyřešit i složení obranných řad. Jména čtyř klíčových beků, kteří by z Brna mohli odejít, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Filip Král 

Filip Král Kometa Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Za Kometu v úvodu sezony nastupovali tři čeští obránci z NHL. Zatímco Jakub Zbořil a Libor Hájek se za Atlantik vrátili, Filip Král zůstal v Brně, kde se zařadil mezi klíčové beky. Jednadvacetiletý Král se dostal i do reprezentace a dost možná se ukáže i na mistrovství světa v Lotyšsku. V Kometě ale pokračovat nebude, místo toho se pokusí prosadit do kádru Toronta. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Radek Kučeřík 

Radek Kučeřík 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devatenáctiletý bek, jenž startoval na dvou uplynulých juniorských šampionátech, se posunul do Komety v průběhu sezony z Přerova a v extralize rozhodně nezklamal. Naopak, zařadil se mezi klíčové postavy brněnského týmu a teď se bude čekat, jak dopadne v draftu NHL.  

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Stanislav Svozil 

Stanislav Svozil Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia.jpg

V draftu NHL by měl projít také Stanislav Svozil, na něhož by mohla přijít řada už docela brzy. Osmnáctiletý bek se vypracoval mezi klíčové hráče Komety a letos si také odbyl premiéru v seniorské reprezentaci. V příští sezoně to možná zkusí v zámoří. 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Petr Zámorský 

Petr Zámorský Kometa.jpg

Nejisté je také setrvání Petra Zámorského, jenž do Komety přišel v průběhu sezony z Hradce Králové a hru brněnského týmu hodně oživil. V Kometě stojí o to, aby u nich Zámorský pokračoval, osmadvacetiletý reprezentační bek však svou budoucnost ještě vyřešenou nemá. Ve hře jsou i další české kluby nebo návrat do Švédska, jeho prioritou je však Kometa.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud