Pavel Jenyš  - Urostlý útočník strávil posledních pět let v zámoří. V roce 2014 jej draftovala Minnesota, třiadvacetiletý forvard se ale do NHL nikdy neprotlačil. A tak se nyní vrací do Komety, kde už v sezoně 2013/14 debutoval v extralize. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Kuscera  - Elitní dvě lajny Komety jsou obsazeny. Brněnský tým však musí dobře poskládat i další formace, v nichž zřejmě najde místo Lukáš Kucsera. Sedmadvacetiletý vítkovický odchovanec se pravidelně pohybuje okolo dvacetibodové hranice a Brnu určitě hodně pomůže. Foto: ADOLF HORSINKA / MAFRA / Profimedia
 Jakub Lev  - Osmadvacetiletý útočník s reprezentačními zkušenostmi patřil několik let k oporám Plzně. Poslední dva ročníky nastupoval ve Vítkovicích a v uplynulé sezoně posbíral 33 (14+19) bodů. Od příštího ročníku bude nosit brněnský dres. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Plekanec  - Leoš Čermák sice ukončil kariéru, další lídři ale v Kometě zůstali. Pokračovat by měl dokonce i Martin Erat a do Brna se navíc vrací Tomáš Plekanec. Dlouholetá opora Montrealu a české reprezentace se v Kometě mihla už v průběhu loňské sezony, kdy šestatřicetiletý Plekanec odehrál za brněnský klub 16 zápasů, v nichž posbíral sedm asistencí. Teď s klubem podepsal nový roční kontrakt. Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Kometa znovu silně zbrojí. Podívejte se na pět výrazných posil, které přišly do Brna

Dvojnásobný extraligový šampion v uplynulé sezoně útočil na zlatý hattrick. Kometa sice dohrála v semifinále, v příštím ročníku ale bude znovu patřit k aspirantům na titul. Na přestupovém trhu je totiž znovu aktivní.

Bez názvu1.jpg

V Kometě po sezoně skončili Leoš Čermák, Michal Barinka či Zbyněk Michálek, brněnský klub však znovu staví silný tým, do něhož v létě přišlo několik hodně zajímavých posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Jenyš

Pavel Jenyš.jpg

Urostlý útočník strávil posledních pět let v zámoří. V roce 2014 jej draftovala Minnesota, třiadvacetiletý forvard se ale do NHL nikdy neprotlačil. A tak se nyní vrací do Komety, kde už v sezoně 2013/14 debutoval v extralize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Kuscera

Lukáš Kucsera ADOLF HORSINKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Elitní dvě lajny Komety jsou obsazeny. Brněnský tým však musí dobře poskládat i další formace, v nichž zřejmě najde místo Lukáš Kucsera. Sedmadvacetiletý vítkovický odchovanec se pravidelně pohybuje okolo dvacetibodové hranice a Brnu určitě hodně pomůže.

Foto: ADOLF HORSINKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Lev

Jakub Lev Vítkovice.jpg

Osmadvacetiletý útočník s reprezentačními zkušenostmi patřil několik let k oporám Plzně. Poslední dva ročníky nastupoval ve Vítkovicích a v uplynulé sezoně posbíral 33 (14+19) bodů. Od příštího ročníku bude nosit brněnský dres.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec Kometa Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Leoš Čermák sice ukončil kariéru, další lídři ale v Kometě zůstali. Pokračovat by měl dokonce i Martin Erat a do Brna se navíc vrací Tomáš Plekanec. Dlouholetá opora Montrealu a české reprezentace se v Kometě mihla už v průběhu loňské sezony, kdy šestatřicetiletý Plekanec odehrál za brněnský klub 16 zápasů, v nichž posbíral sedm asistencí. Teď s klubem podepsal nový roční kontrakt.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Filip Pyrochta

Filip Pyrochta ČR.jpg

Brněnská obrana prochází generační obměnou. Z kabiny odešli Barinka s Michálkem a kádr Komety naopak posílil třiadvacetiletý Filip Pyrochta, jenž strávil loňský ročník v zámoří. Do kádru Nashvillu se však neprotlačil, a tak se vrátil do extraligy, kde předtím patřil v libereckém dresu k nejlepším bekům a nakoukl i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud