Daniel Gazda Nejproduktivnějším obráncem Komety je reprezentační bek Jan Ščotka. My jsme ale do našeho „výběru“ zařadili Daniela Gazdu, který do Brna přišel v létě ze Zlína. Šestadvacetiletý bek, jenž má na kontě i sedm startů v reprezentaci, si zatím vede na výbornou. Na kontě má sedm branek, čtyři nahrávky a sedm plusových bodů v hodnocení plus/mínus.
 Steve Moses Časy, kdy v Kometě válel Američan Peter Mueller, jsou pryč. Do Brna však v létě z Finska dorazil jeho krajan, čtyřiatřicetiletý útočník Steve Moses. Zkušený forvard, jenž několik let působil i v KHL, má na kontě osm branek, stejný počet asistencí a je nejproduktivnějším hráčem týmu.
 Jakub Flek Houževnatý reprezentační útočník hraje za Kometu druhým rokem. V minulé sezoně se dostal na 28 kanadských bodů a letos míří ještě výš. Aktuálně je už v polovině. Třicetiletý Jakub Flek je s 11 asistencemi nejlepším nahrávačem týmu, do statistik přidal i tři branky.
 Lukáš Cingel Jednatřicetiletý slovenský útočník hrál v minulé sezoně extraligové finále s Hradcem Králové, Mountfield ale v létě opustil a odešel do Brna. V novém klubu se Lukáši Cingelovi daří. Slovenský reprezentant je se sedmi góly druhým nejlepším střelcem týmu, na kontě má i pět nahrávek.
5
Fotogalerie

Kometa zase letí vzhůru. 5 hráčů, díky kterým brněnský tým stoupá tabulkou

Konec trápení? Kometa se zase začíná zvedat. Letos tým z Brna může dojít opět daleko.

Kometě se v posledních letech příliš nevedlo. Brněnskému kolosu se nepovedl ani vstup do letošního ročníku, z posledních čtyř zápasů ale tým trenéra Modrého třikrát vyhrál. V pátek dal osm branek Kladnu, v neděli porazil 2:1 Spartu a v tabulce je už šestý. Jména pěti hráčů, díky nimž se Kometa zvedá, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dominik Furch

Bez názvu.jpg

Do Komety v létě přišel Štěpán Lukeš, jenž má na kontě i několik startů v reprezentaci. V brněnském celku si ale zatím téměř neškrtl, mezi třemi tyčemi Komety totiž vládne Dominik Furch. Třiatřicetiletý rodák z Prahy je s úspěšností 92,74% nejlepším gólmanem extraligy. V průměru inkasuje jen 1,93 branky na zápas a vychytal už tři čistá konta.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Daniel Gazda

Daniel Gazda Kometa Radim Strachoň MAFRA Profimedia.jpg

Nejproduktivnějším obráncem Komety je reprezentační bek Jan Ščotka. My jsme ale do našeho „výběru“ zařadili Daniela Gazdu, který do Brna přišel v létě ze Zlína. Šestadvacetiletý bek, jenž má na kontě i sedm startů v reprezentaci, si zatím vede na výbornou. Na kontě má sedm branek, čtyři nahrávky a sedm plusových bodů v hodnocení plus/mínus.

Foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Steve Moses

Steve Moses Kometa Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Časy, kdy v Kometě válel Američan Peter Mueller, jsou pryč. Do Brna však v létě z Finska dorazil jeho krajan, čtyřiatřicetiletý útočník Steve Moses. Zkušený forvard, jenž několik let působil i v KHL, má na kontě osm branek, stejný počet asistencí a je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Flek

Jakub Flek Kometa Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Houževnatý reprezentační útočník hraje za Kometu druhým rokem. V minulé sezoně se dostal na 28 kanadských bodů a letos míří ještě výš. Aktuálně je už v polovině. Třicetiletý Jakub Flek je s 11 asistencemi nejlepším nahrávačem týmu, do statistik přidal i tři branky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Cingel

Lukáš Cingel Kometa Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý slovenský útočník hrál v minulé sezoně extraligové finále s Hradcem Králové, Mountfield ale v létě opustil a odešel do Brna. V novém klubu se Lukáši Cingelovi daří. Slovenský reprezentant je se sedmi góly druhým nejlepším střelcem týmu, na kontě má i pět nahrávek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud