Brandon Magee - útočník, Kanada Jedna z letních posil Komety. Brandon Magee prošel několika zámořskými soutěžemi a v sezoně 2019/20 okusil v barvách Kunlunu i KHL. Loni odehrál šest zápasů za tým Rapid City Rush v ECHL a v létě zamířil do Komety. Brněnští fanoušci jsou na výkony sedmadvacetiletého kanadského útočníka hodně zvědaví.
 Alexandre Mallet - útočník, Kanada Dres Komety v létě znovu navlékl i Alexandre Mallet. Devětadvacetiletý kanadský útočník, který má na kontě i několik startů v AHL, si v extralize poprvé zahrál v sezoně 2016/17. Tehdy nastupoval za Pardubice, odkud ve stejném ročníku zamířil do Brna. V tom vydržel další dvě sezony, minulé dva ročníky ale působil ve Vítkovicích. Teď je Mallet, jehož v roce 2012 draftoval Vancouver, zase hráčem brněnského týmu. 
 Peter Mueller - útočník, USA Během léta se sice spekulovalo o jeho možném brněnském konci, Peter Mueller ale nakonec zůstává hráčem Komety, což je pro brněnský celek naprosto zásadní zpráva. Třiatřicetiletý americký útočník je totiž hlavní hvězdou a tahounem týmu, ve kterém se chystá už na svou čtvrtou sezonu. Tu loňskou končil s dosud rekordní bilancí 64 (29+35) bodů v základní části a produktivní byl i v play-off. Na jakou metu se dostane letos? 
 Další cizinci Za Kometu budou hrát i další cizinci – respektive Slováci. Karla Vejmelku nahradil mezi třemi tyčemi brankář Matej Tomek (na snímku) a obranné řady vyztužil Marek Ďaloga. Brněnský tým má na soupisce taky slovenské útočníky Michala Krištofa, Marcela Haščáka nebo Andreje Kollára. 
5
Fotogalerie

Kometa spoléhá na zahraniční komando. 4 hráči ze zámoří, kteří mají tým vrátit na vrchol

Kometa Brno během léta hodně proměnila kádr. Ten už dnes čeká extraligový start proti Karlovým Varům.

Kometa se touží vrátit na extraligový vrchol. Tým dostal na starost trenér Jiří Kalous, který má v kádru několik výborných zahraničních hráčů, mezi nimiž jsou i čtyři hokejisté zpoza Atlantiku. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Rhett Holland - obránce, Kanada 

Rhett Holland Kometa Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý kanadský bek prošel v roce 2012 draftem NHL, ve kterém na něj ukázal Phoenix. Rhett Holland se ale do nejlepší ligy světa nedostal a v roce 2017 se objevil v Pardubicích. V Dynamu si vybudoval dobrou pozici, ovšem už v průběhu minulého ročníku zamířil do Komety. V Brně se prosadil, v základní části posbíral sedm nahrávek a v play-off přidal jeden gól. Teď se s Kometou chystá na další sezonu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Brandon Magee - útočník, Kanada 

Brandon Magee Kometa Anna Vavríková MAFRA Profimedia.jpg

Jedna z letních posil Komety. Brandon Magee prošel několika zámořskými soutěžemi a v sezoně 2019/20 okusil v barvách Kunlunu i KHL. Loni odehrál šest zápasů za tým Rapid City Rush v ECHL a v létě zamířil do Komety. Brněnští fanoušci jsou na výkony sedmadvacetiletého kanadského útočníka hodně zvědaví. 

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Alexandre Mallet - útočník, Kanada 

Alexande Mallet Kometa Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Dres Komety v létě znovu navlékl i Alexandre Mallet. Devětadvacetiletý kanadský útočník, který má na kontě i několik startů v AHL, si v extralize poprvé zahrál v sezoně 2016/17. Tehdy nastupoval za Pardubice, odkud ve stejném ročníku zamířil do Brna. V tom vydržel další dvě sezony, minulé dva ročníky ale působil ve Vítkovicích. Teď je Mallet, jehož v roce 2012 draftoval Vancouver, zase hráčem brněnského týmu. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Peter Mueller - útočník, USA 

Peter Mueler Kometa 2 Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Během léta se sice spekulovalo o jeho možném brněnském konci, Peter Mueller ale nakonec zůstává hráčem Komety, což je pro brněnský celek naprosto zásadní zpráva. Třiatřicetiletý americký útočník je totiž hlavní hvězdou a tahounem týmu, ve kterém se chystá už na svou čtvrtou sezonu. Tu loňskou končil s dosud rekordní bilancí 64 (29+35) bodů v základní části a produktivní byl i v play-off. Na jakou metu se dostane letos? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Další cizinci 

Matej Tomek 1.jpg

Za Kometu budou hrát i další cizinci – respektive Slováci. Karla Vejmelku nahradil mezi třemi tyčemi brankář Matej Tomek (na snímku) a obranné řady vyztužil Marek Ďaloga. Brněnský tým má na soupisce taky slovenské útočníky Michala Krištofa, Marcela Haščáka nebo Andreje Kollára. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud