Filip Král  Jednadvacetiletý bek v roce 2018 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázalo Toronto. Poslední tři roky působil v zámoří, letošní ročník však načal v Přerově a poté se přesunul do Komety. A v Brně jsou s přínosem mladého obránce nadmíru spokojení, Filip Král pravidelně boduje a patří ke klíčovým hráčům týmu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Radek Kučeřík  Radek Kučeřík poprvé oblékl extraligový dres Komety v sezoně 2018/19. Loni byl v Kanadě a letos nastupoval za prvoligový Přerov. Na přelomu roku si podruhé zahrál na juniorském mistrovství světa a teď se opět připojil k týmu Komety. Boss Libor Zábranský devatenáctiletému bekovi hodně věří. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Mlčák  Další teenager, který už se prosazuje v obraně Komety. Devatenáctiletý bek si letos zahrál jeden zápas za Přerov, pět startů přidal v Litoměřicích, teď ale hájí barvy brněnského celku, za který si poprvé zahrál už v sezoně 2017/18. Jan Mlčák ukazuje, že se v něm ukrývá hodně zajímavý potenciál. Foto: Profimedia.cz
 Stanislav Svozil  Ohromný potenciál v sobě má také Stanislav Svozil. Teprve sedmnáctiletý bek už si v letošním ročníku zahrál za seniorskou reprezentaci a objevil se také na juniorském šampionátu, kde patřil k nejlepším hráčům českého týmu. I přes svůj nízký věk se v sestavě Komety zabydlel už loni a také letos patří ke klíčovým postavám brněnského týmu. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Kometa se mění. 4 mladí obránci, kteří jsou budoucností brněnského kolosu

Brněnská Kometa se mění. Klubový boss Libor Zábranský se rozloučil s několika zkušenými hráči, na jejichž místa nastupují nadějní mladíci.

Bez názvu.jpg

Už po loňské sezoně v Kometě skončili Martin Erat nebo Tomáš Plekanec. Teď v Brně zase dohráli Tomáš Vincour či Ondřej Němec. Jejich místa ale přebírají jiní a mladší. K novým lídrům Komety by měli patřit i čtyři mladí obránci, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Filip Král

Filip Král Kometa Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý bek v roce 2018 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázalo Toronto. Poslední tři roky působil v zámoří, letošní ročník však načal v Přerově a poté se přesunul do Komety. A v Brně jsou s přínosem mladého obránce nadmíru spokojení, Filip Král pravidelně boduje a patří ke klíčovým hráčům týmu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Radek Kučeřík

Radek Kučeřík 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Radek Kučeřík poprvé oblékl extraligový dres Komety v sezoně 2018/19. Loni byl v Kanadě a letos nastupoval za prvoligový Přerov. Na přelomu roku si podruhé zahrál na juniorském mistrovství světa a teď se opět připojil k týmu Komety. Boss Libor Zábranský devatenáctiletému bekovi hodně věří.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jan Mlčák

Jan Mlčák.jpg

Další teenager, který už se prosazuje v obraně Komety. Devatenáctiletý bek si letos připsal jeden zápas za Přerov, pět startů přidal v Litoměřicích, teď ale hájí barvy brněnského celku, za který si poprvé zahrál už v sezoně 2017/18. Jan Mlčák ukazuje, že se v něm ukrývá hodně zajímavý potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Stanislav Svozil

Stanislav Svozil Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia.jpg

Ohromný potenciál v sobě má také Stanislav Svozil. Teprve sedmnáctiletý bek už si v letošním ročníku zahrál za seniorskou reprezentaci a objevil se také na juniorském šampionátu, kde patřil k nejlepším hráčům českého týmu. I přes svůj nízký věk se v sestavě Komety zabydlel už loni a také letos patří ke klíčovým postavám brněnského týmu.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud