Kometa má náhradu za Vejmelku. Podívejte se, kterými týmy prošel Matej Tomek

Hokejová Kometa před pár dny přišla o Karla Vejmelku, který si plácl s Arizonou a v příštím ročníku bude bojovat o své místo v NHL. V Brně už za něj ale mají náhradu - slovenského gólmana Mateje Tomka.

V Kometě několik let chytal Marek Čiliak, jenž měl lví podíl na zisku dvou mistrovských titulů. Teď se v Čiliakových stopách bude snažit vydat jeho třiadvacetiletý krajan Matej Tomek, který se stává novou jedničkou brněnského celku. Zajímá vás, ve kterých klubech rodák z Bratislavy dosud působil? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

Kariéra za Atlantikem 

Matej Tomek.jpg

Třiadvacetiletý Tomek už v roce 2014 opustil Slovensko a zamířil za Atlantik. Úvodní sezonu odchytal v týmu Topeka Roadrunners, který hraje v NAHL a řečí statistik si nevedl vůbec zle. Poté prošel draftem NHL, v němž jej ve třetím kole získala Philadelphia. Další zkušenosti sbíral v týmu Univ. of North Dakota v soutěži NCAA a v sezoně 2016/17 se objevil taky na juniorském mistrovství světa. V další sezoně chytal za Waterloo Black Hawks v USHL a pak se vrátil do NCAA, kde si připsal pět startů za tým Univ. of Nebraska-Omaha.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Sezona na Slovensku 

Matej Tomek 1.jpg

V sezoně 2019/20 Tomek chytal na Slovensku. Posílil Trenčín, za který si připsal 32 startů a úspěšností zákroků se přiblížil k 93%. Další zkušenosti pak sbíral v nižší soutěži a odchytal i čtyři duely za Považskou Bystricu. Pak se ze Slovenska vydal opět do světa. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Rok ve Finsku 

Matej Tomek 2.jpg

Uplynulý rok Tomek působil ve Finsku. Na severu Evropy nejprve oblékl dres týmu SaiPa, za který odchytal 14 duelů a úspěšností zákroků se dostal k 90%. V průběhu ročníku pak zamířil do KalPy a tam už se mu vedlo o poznání lépe. Z devíti zápasů vychytal pět výher, v průměru inkasoval jen 1,54 branky na utkání a úspěšností zákroků se dostal na 93,3%. Teď bude pokračovat v Kometě. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud