Kometa chce ukončit krizi. 3 „nové“ posily, které mají brněnský tým postavit na nohy

Kometa chce ukončit krizi. 3 „nové“ posily, které mají brněnský tým postavit na nohy

Kometa chce ukončit krizi. 3 „nové“ posily, které mají brněnský tým postavit na nohy

Kometě Brno vstup do letošního extraligového ročníku vůbec nevyšel. Svěřenci Libora Zábranského naskočili do rozjetého vlaku vinou koronaviru pozdě a trápí se i výsledkově. Nové posily by to však měly změnit.

Kometa byla před extraligovou sezonou znovu pasována do role jednoho z favoritů soutěže. Jenže brněnský tým se zatím trápí a nevyhrává. To by se ale nyní mohlo změnit, Kometě totiž pomohou i tři „nové“ posily. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Libor Hájek

Libor Hájek NYR 19.jpg

Dvaadvacetiletý obránce odehrál v uplynulých dvou ročnících 33 zápasů za New York Rangers v NHL. V zámoří s ním jsou spokojeni a dá se čekat, že Libor Hájek bude dostávat víc a víc prostoru. Nyní je ale doma a chystá se naskočit do extraligy. Nejprve se zdálo, že začne v Kometě, pak byl blízko angažmá v Olomouci a následně se spekulovalo o Vítkovicích. Nyní to ale skutečně vypadá, že brzy oblékne brněnský dres, který navlékl už v několika zápasech v sezoně 2014/15.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Anthony Luciani

Anthony Luciani.jpg

Zajímavá posila pro Kometu. Kanadský útočník přišel do Brna na hostování do konce roku ze Znojma, kde Anthony Luciani prožil dvě vydařené sezony. V uplynulém ročníku se třicetiletý kanadský forvard stal dokonce druhým nejproduktivnějším hráčem celé EBEL Ligy. V Evropě je už od roku 2015, zahrál si taky v Norsku, Itálii, na Slovensku a Německu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Peter Mueller

Peter Mueler Kometa 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Jeho návrat by měl Kometě hodně pomoct. Dvaatřicetiletý americký útočník letos odehrál jen jeden zápas a poté se kvůli nejisté situaci ohledně koronaviru vrátil za Atlantik. Jenže extraliga už se zase hraje a Peter Mueller se chystá zpátky do akce. V uplynulých dvou sezonách Kometě pomohl celkově 92 kanadskými body.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud