Kometa bude zase silná. Tři cizinci, kteří Brno mohou vrátit na extraligový vrchol

Kometa bude zase silná. Tři cizinci, kteří Brno mohou vrátit na extraligový vrchol

Kometa bude zase silná. Tři cizinci, kteří Brno mohou vrátit na extraligový vrchol

Kometa přišla o jednoho ze strůjců svých největších úspěchů – z Brna totiž odešel slovenský reprezentační gólman Marek Čiliak. Libor Zábranský má ale ve svém kádru několik dalších kvalitních cizinců.

Bez názvu.jpg

V Kometě by měly pokračovat zkušené opory v čele s Tomášem Plekancem či Martinem Zaťovičem. V Brně ale budou hodně sázet i na cizince. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ralfs Freibergs

Ralfs Freibergs Lotyšsko.jpg

Čerstvá posila brněnského týmu. Osmadvacetiletý lotyšský bek má za sebou tři roky ve Zlíně, kde postupně posbíral 26, 24 a 23 kanadských bodů. Teď bude Ralfs Freibergs, který startoval na olympijských hrách v Soči i několika světových šampionátech, pokračovat v Kometě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Peter Mueller

Peter Mueler Kometa 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2006 se stal osmičkou draftu NHL, ve kterém jej získal Phoenix. V zámoří ale americký útočník Peter Mueller díru do světa neudělal, a tak zamířil do Evropy. Od sezony 2018/19 je hráčem Komety a ihned se zařadil po bok nejlepších hráčů extraligy. V minulém ročníku odehrál vinou zdravotních problémů jen 33 zápasů, přesto stihl dát 14 branek a přidal 24 asistencí. I příští rok by měl patřit k lídrům.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Peter Schneider

Peter Schneider Rakousko.jpg

Dres Komety oblékne také rakouský reprezentační útočník Peter Schneider. Devětadvacetiletý forvard, který hrával v mládežnických týmech Českých Budějovic či Znojma, naposledy působil ve švýcarském celku EHC Biel-Bienne. V posledním ročníku dal účastník dvou světových šampionátů 12 branek a přidal 11 asistencí. V Kometě si od něj hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud