Roman Will - Opora liberecké brány má za sebou vydařenou sezonu. S Bílými Tygry ovládl základní část extraligy, ve finále vzdoroval třineckým Ocelářům a odbyl si také premiéru v reprezentaci. V únoru nastoupil na Švédských hrách v zápase s Finskem a vychytal výhru 3:1. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Marek Langhamer - Až do příjezdu Šimona Hrubce se zdálo, že pojede v roli trojky na světový šampionát. Marek Langhamer, jenž v průběhu sezony zamířil z Brna do ruského Chabarovsku, v přípravě před mistrovstvím světa odchytal dva premiérové zápasy v reprezentaci a připsal si výhry proti Rakušanům a Němcům. Do Bratislavy se nakonec nepodíval, šanci ale ještě určitě dostane. Foto: Profimedia.cz
 Pavel Francouz - V minulých sezonách býval reprezentační jedničkou. Letos ale bojoval o místo v Coloradu a ve dvou zápasech okusil i NHL. Poté, co Avalanche vypadli v play-off, přijel do Bratislavy a odchytal vítězné zápasy proti Italům a Rakušanům. Do brány se dostal i v průběhu semifinále s Kanadou, porážce už ale nezabránil. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Jakub Kovář - Zkušený Jakub Kovář zářil v bráně Jekatěrinburgu a patřil k nejlepším gólmanům KHL. Brousil si zuby na post reprezentační jedničky a chtěl startovat i na mistrovství světa, v Bratislavě si ale nakonec nezachytal. Jedničkou by totiž nebyl a jinou roli nechtěl. Reprezentační sezonu tak uzavřel na šesti zápasech a třech výhrách. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Kolotoč v brankovišti. Toto je 7 českých gólmanů, kteří letos chytali v reprezentaci

Hokejová reprezentace má po sezoně. Kouč Miloš Říha během ní vyzkoušel spoustu hráčů a dlouho hledat i brankářskou jedničku. Nakonec ji našel.

V průběhu celé sezony se v bráně vystřídalo sedm gólmanů. Tři z nich si dokonce zachytali i na mistrovství světa. Které muže v maskách letos Říha vyzkoušel? Kdo obstál a komu se moc nevedlo? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Dominik Furch

Dominik Furch 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý gólman v uplynulé sezoně hájil barvy Čerepovce, kam zamířil po letech strávených v Omsku. V reprezentaci si připsal jediný start a odchytal čtyřicet minut na Channel One Cupu proti Rusku. Inkasoval však pět branek a více prostou už nedostal. Příští rok bude chytat za švédské Örebro.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Roman Will

Roman Will ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Opora liberecké brány má za sebou vydařenou sezonu. S Bílými Tygry ovládl základní část extraligy, ve finále vzdoroval třineckým Ocelářům a odbyl si také premiéru v reprezentaci. V únoru nastoupil na Švédských hrách v zápase s Finskem a vychytal výhru 3:1.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Marek Langhamer

Marek Langhamer ČR.jpg

Až do příjezdu Šimona Hrubce se zdálo, že pojede v roli trojky na světový šampionát. Marek Langhamer, jenž v průběhu sezony zamířil z Brna do ruského Chabarovsku, v přípravě před mistrovstvím světa odchytal dva premiérové zápasy v reprezentaci a připsal si výhry proti Rakušanům a Němcům. Do Bratislavy se nakonec nepodíval, šanci ale ještě určitě dostane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Pavel Francouz

Pavel Francouz BArtošák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V minulých sezonách býval reprezentační jedničkou. Letos ale bojoval o místo v Coloradu a ve dvou zápasech okusil i NHL. Poté, co Avalanche vypadli v play-off, přijel do Bratislavy a odchytal vítězné zápasy proti Italům a Rakušanům. Do brány se dostal i v průběhu semifinále s Kanadou, porážce už ale nezabránil.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Jakub Kovář

Jakub Kovář 19 Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Zkušený Jakub Kovář zářil v bráně Jekatěrinburgu a patřil k nejlepším gólmanům KHL. Brousil si zuby na post reprezentační jedničky a chtěl startovat i na mistrovství světa, v Bratislavě si ale nakonec nezachytal. Jedničkou by totiž nebyl a jinou roli nechtěl. Reprezentační sezonu tak uzavřel na šesti zápasech a třech výhrách.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Prožil parádní sezonu. Vychytal titul Třinci a poté odjel na premiérové mistrovství světa. Sedmadvacetiletý Šimon Hrubec, jenž letos v národním týmu odchytal šest zápasů, dostal šanci v zápase proti Norsku a překvapivě odchytal i duel o bronz s Ruskem. Ovečkina a spol. hodně trápil, na nájezdy byl ale úspěšnější jeho protějšek Andrej Vasilevskij.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Patrik Bartošák

PAtrik Bartošák MS Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Na světovém šampionátu mu sice příliš nevyšel semifinálový zápas s Kanadou, jinak ale byl spolehlivou jedničkou českého týmu. Za ten letos odchytal nejvíc zápasů ze všech gólmanů a připsal si dvanáct startů, ve kterých vychytal osm výher. Teď šestadvacetiletého Patrika Bartošáka čeká nová výzva – z Vítkovic se totiž přesunul do konkurenčního Třince.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud