David Krejčí  - Česká stálice v NHL. Je mu sice už 33 let, pořád ale patří ke klíčovým hráčům Bruins. V loňské sezoně se v základní části dostal na 73 kanadských bodů a vyrovnal tak své zámořské maximum. Vyšlo mu i play-off, ve kterém dal čtyři góly a přidal 12 nahrávek, na druhý Stanley Cup ale těsně nedosáhl. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Lauko  - Devatenáctiletý útočník má za sebou první sezonu v zámoří, která mu vyšla náramně. S týmem Rouyn-Noranda ovládl kanadskou juniorku a s osmi body se stal i nejproduktivnějším hráčem celého play-off. V organizaci si od něj hodně slibují, letos by Jakub Lauko měl sbírat zkušenosti v AHL. Foto: Profimedia.cz
 David Pastrňák  - Hvězda Bostonu a celé NHL. Přestože byl část loňské sezony zraněný, stihl posbírat 81 (38+43) bodů a dalších 19 jich přidal v play-off. Pokoří letos třiadvacetiletý útočník magickou stovku? Foto: Profimedia.cz
 Daniel Vladař  - Není v lehké pozici. Přestože podával stabilně dobré výkony v AHL, cesta do prvního týmu Bruins je hodně složitá. Jedničkou Bostonu je totiž Tuukka Rask, kterému kryje záda spolehlivý Jaroslav Halák. Dvaadvacetiletý Daniel Vladař se loni dostal až k Pastrňákovi a spol., do hry ale ještě nezasáhl. Odbude si debut v NHL v nové sezoně? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Kolonie v Bostonu. Toto je pět Čechů, kteří v příští sezoně mohou obléct dres Bruins

Boston loni došel až do finále play-off a letos chce na Stanley Cup zaútočit znovu. Kolik českých hokejistů bude u toho?

David Krejčí Pastrňák 19.jpg

Do přípravy na novou sezonu NHL se zapojilo přes padesát českých hokejistů. Ti vytvořili největší kolonii v Bostonu, kde je aktuálně pět hráčů s českým pasem. Jaké jsou jejich pozice? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Krejčí

David Krejčí PO 2019.jpg

Česká stálice v NHL. Je mu sice už 33 let, pořád ale patří ke klíčovým hráčům Bruins. V loňské sezoně se v základní části dostal na 73 kanadských bodů a vyrovnal tak své zámořské maximum. Vyšlo mu i play-off, ve kterém dal čtyři góly a přidal 12 nahrávek, na druhý Stanley Cup ale těsně nedosáhl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Lauko

Jakub Lauko Boston.jpg

Devatenáctiletý útočník má za sebou první sezonu v zámoří, která mu vyšla náramně. S týmem Rouyn-Noranda ovládl kanadskou juniorku a s osmi body se stal i nejproduktivnějším hráčem celého play-off. V organizaci si od něj hodně slibují, letos by Jakub Lauko měl sbírat zkušenosti v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Pastrňák

David Pastrňák Boston 5.jpg

Hvězda Bostonu a celé NHL. Přestože byl část loňské sezony zraněný, stihl posbírat 81 (38+43) bodů a dalších 19 jich přidal v play-off. Pokoří letos třiadvacetiletý útočník magickou stovku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Daniel Vladař

Daniel Vladař.jpg

Není v lehké pozici. Přestože podával stabilně dobré výkony v AHL, cesta do prvního týmu Bruins je hodně složitá. Jedničkou Bostonu je totiž Tuukka Rask, kterému kryje záda spolehlivý Jaroslav Halák. Dvaadvacetiletý Daniel Vladař se loni dostal až k Pastrňákovi a spol., do hry ale ještě nezasáhl. Odbude si debut v NHL v nové sezoně?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Zbořil

Jakub Zbořil Boston 2.jpg

Premiéru v NHL má za sebou. V uplynulé sezoně si připsal dva starty za Boston, poté se ale vrátil na farmu, kde už ročník dokončil. Dvaadvacetiletý bek však rozhodně nezklamal, dostane letos další šanci?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud