Jakub Zbořil - 975 tis. dolarů   Pětadvacetiletý bek si odbyl premiéru v NHL v sezoně 2018/19, kdy si připsal první dva starty. V dalším ročníku jich přidal 42, loni byl ale v akci jen desetkrát. Teď už si však místo v kádru Bruins udržel a na startu ročníku hraje pravidelně. Smlouvu má podepsanou ještě na příští sezonu. 
 David Krejčí - 1 mil. dolarů   Vynikající český útočník hrál loni v extralize za Olomouc. Patřil k hvězdám soutěže, startoval i na olympiádě a zahrál si taky na mistrovství světa, kde bronzem zřejmě uzavřel kariéru v národním týmu. Skončil taky v extralize a vrátil se do NHL. Znovu se dohodl s Bostonem, se kterým se ještě jednou pokusí zaútočit na další Stanley Cup. Ten první šestatřicetiletý útočník získal v roce 2011. 
 Tomáš Nosek - 1,5 mil. dolarů   Třicetiletý útočník v NHL začínal v sezoně 2015/16 v Detroitu. V organizaci Red Wings se ještě příliš neprosadil, v roce 2017 ale zamířil do Las Vegas a s tím si zahrál o Stanley Cup. Loni už byl v Bostonu, za který posbíral 17 bodů. S Bruins podepsal dvouletý kontrakt, který mu po aktuálním ročníku vyprší. 
 Pavel Zacha – 3,5 mil. dolarů   V roce 2015 se stal šestkou celého draftu, ve kterém na něj ukázalo New Jersey. V Devils si od Pavla Zachy hodně slibovali, český útočník se ale ofenzivním tahounem nikdy nestal. V létě si proto plácl s Bostonem, se kterým podepsal roční smlouvu na 3,5 milionů dolarů. 
6
Fotogalerie

Kolonie v Bostonu. Podívejte se, kolik peněz berou čeští hokejisté v kádru Bruins

V Bostonu se před sezonou vytvořila nová česká kolonie v NHL. Do letošního ročníku zasáhlo v barvách Bruins už šest českých hráčů.

Hokejový Boston se v této sezoně rozhodně vyplatí sledovat. V kabině Bruins je totiž hned šest českých hráčů, kteří touží dovést tým ke Stanley Cupu. Podívali jsme se na portál spotrac.com a zjistili, na jaké peníze si Češi v Bostonu přijdou. Více se dozvíte v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Jakub Lauko – 750 tis. dolarů 

profimedia-0731662261.jpg

Na svou premiéru v NHL si musel počkat. Čekal zřejmě déle, než si původně představoval. Trpělivost a tvrdá práce se ale Jakubu Laukovi vyplatila, dvaadvacetiletý útočník se udržel v kádru Bruins a letos si odbyl premiéru v NHL. Na kontě má už i první asistenci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jakub Zbořil - 975 tis. dolarů 

profimedia-0731391109.jpg

Pětadvacetiletý bek si odbyl premiéru v NHL v sezoně 2018/19, kdy si připsal první dva starty. V dalším ročníku jich přidal 42, loni byl ale v akci jen desetkrát. Teď už si však místo v kádru Bruins udržel a na startu ročníku hraje pravidelně. Smlouvu má podepsanou ještě na příští sezonu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

David Krejčí - 1 mil. dolarů 

profimedia-0731391565.jpg

Vynikající český útočník hrál loni v extralize za Olomouc. Patřil k hvězdám soutěže, startoval i na olympiádě a zahrál si taky na mistrovství světa, kde bronzem zřejmě uzavřel kariéru v národním týmu. Skončil taky v extralize a vrátil se do NHL. Znovu se dohodl s Bostonem, se kterým se ještě jednou pokusí zaútočit na další Stanley Cup. Ten první šestatřicetiletý útočník získal v roce 2011. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Nosek - 1,5 mil. dolarů 

Tomáš Nosek Boston 21.jpg

Třicetiletý útočník v NHL začínal v sezoně 2015/16 v Detroitu. V organizaci Red Wings se ještě příliš neprosadil, v roce 2017 ale zamířil do Las Vegas a s tím si zahrál o Stanley Cup. Loni už byl v Bostonu, za který posbíral 17 bodů. S Bruins podepsal dvouletý kontrakt, který mu po aktuálním ročníku vyprší. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Pavel Zacha – 3,5 mil. dolarů 

profimedia-0731393593.jpg

V roce 2015 se stal šestkou celého draftu, ve kterém na něj ukázalo New Jersey. V Devils si od Pavla Zachy hodně slibovali, český útočník se ale ofenzivním tahounem nikdy nestal. V létě si proto plácl s Bostonem, se kterým podepsal roční smlouvu na 3,5 milionů dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

David Pastrňák - 6,4 mil. dolarů 

profimedia-0731662312.jpg

Celé léto se spekulovalo, jestli zůstane v Bostonu, kde mu po sezoně končí smlouva, nebo zamíří jinam. Nový kontrakt ještě nepodepsal, na startu ročníku je ale opět ve formě a touží po tom, že Bruins dovede ke Stanley Cupu. Očekává se, že nový kontakt mu vynese minimálně deset milionů dolarů ročně. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud