Kolo vlastňáků. Podívejte se, jak se hráči trefovali o víkendu do špatných branek

Slávistický útočník Milan Škoda otevřel skóre zápasu s Teplicemi a svým dvanáctým gólem se osamostatnil v čele tabulky ligových kanonýrů. Druhý gól si severočeský tým vstřelil v Edenu sám.

Jan Laštůvka je celou sezonu oporu Karviné, v Jihlavě ale dostal hodně nešťastný gól. (Foto: Profimedia.cz)

Zatímco v minulém ligovém kole padlo dohromady jen sedm branek, tento víkend byl pro diváky atraktivnější. Vždyť jen v duelu Jihlavy s Karvinou bylo k vidění šest gólů. Jeden z nich byl i vlastní. A vlastence padly také v dalších dvou zápasech. Podívejte se na ně v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ondřej Kúdela (Liberec)

Mistr se herně trápí. Viktorka na jaře dává minimum branek, minulý týden prohrála v Edenu a neexcelovala ani v duelu s Libercem. Slovan však porazila, i když nezaslouženým gólem...

Centr Jana Kopice si sice v závěru první půle srazil do vlastní sítě Ondřej Kúdela, záznamy ale jasně ukázaly na postavení Michaela Krmenčíka v ofsajdu. „Situaci jsem viděl jen v reálu. Prý je tam nějaký dvojitý výklad pravidel, úplně se v tom nevyznám. Půlka lidí říká, že ofsajd byl, půlka ne,“ říkal po zápase liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

Pokračování 3 / 4

Jan Laštůvka (Karviná)

Zápas Jihlavy s Karvinou se proměnil v pořádnou přestřelku, kterou hosté vyhráli 4:2. Za stavu 0:2 však nastala kuriózní situace. Petr Hronek poslal centr do vápna, karvinský gólman Jan Laštůvka celou situaci neodhadl a s míčem zapadl do vlastní branky. Gól byl připsán Hronkovi, hlavní podíl na něm měl však gólman s bohatými zahraničními zkušenostmi.

Pokračování 4 / 4

David Vaněček (Teplice)

Jan Sýkora se stává slávistickým spasitelem. V závěru minulého utkání nacentroval z rohu a Michal Frydrych rozhodl o výhře nad Plzní. Tentokrát stál u zrodu vítězné branky v duelu s Teplicemi.

Na světelné tabuli svítil stav 1:1 a zápas spěl do finiše. V 87. minutě však Sýkora zahrával přímý kop, který si do vlastní branky srazil David Vaněček. Teplice už nestihly zareagovat a „sešívaní“ si připsali další důležitou výhru na cestě za titulem.