Kolik stojí reprezentanti z české ligy? Nejlevnější je Falta, nejdražší Zmrhal

Česká fotbalová reprezentace ukončuje neúspěšný cyklus o postup na mistrovství světa do Ruska. Trenér Karel Jarolím během něj vyzkoušel řadu hráčů z domácí HET ligy a z několika z nich učinil téměř nepostradatelná články sestavy. Jak se to projevilo na jejich ceně?

Už dávno jsou pryč ty časy, kdy v reprezentaci nebylo pro hráče z domácí ligy místo. Ne, že by byli špatní, ale v konkurenci Nedvěda, Rosického, Kollera a spol. neměli nárok. Teď je to jiné a fotbalisté z domácí soutěže tvoří velkou část národního mužstva. Na duely v Ázerbájdžánu a se San Marinem jich je v nominaci devět. Jaké jsou jejich tržní hodnoty podle portálu transfermarkt.cz? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 10

Šimon Falta – cca 8,45 mil. Kč

Šimon Falta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jediný nováček v nominaci. Šimon Falta Jarolíma zaujal výbornými výkony v olomouckém dresu, v devíti utkáních dal tři góly, přidal jednu nahrávku a patří k tahounům ligového nováčka. Z aktuálních reprezentantů je ale suverénně nejlevnější.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 10

Jan Bořil – cca 20,8 mil. Kč

JAn Bořil Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ač je jedním z aktuálně nejlevnějších reprezentantů, výkonnostně se řadí na opačný pól žebříčku. Jan Bořil je ve skvělé formě, ve Slavii má pevné místo v základní sestavě a hodně prostoru dostává i v národním týmu. Svým výkonem zaujal i proti Ázerbájdžánu, jeho cena by měla rychle vzrůst.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 10

Tomáš Souček – cca 32,5 mil. Kč

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Loňské jaro strávil na hostování v Liberci, na podzim už ale patří do základní sestavy Slavie a stal se pevnou součástí národního týmu. Jeho cena půjde ještě nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Jan Kopic – cca 45,5 mil. Kč

Jan Kopic Plzeň.jpg

V Plni vždy neměl úplně nejsilnější pozici, letos je to ale jinak. Jan Kopic hraje ve skvělé formě a patří ke klíčovým hráčům Viktorky. Herní pohodu si přenesl do národního týmu a proti Ázerbájdžánu se prosadil i střelecky. Jak jeho forma zamává s hráčovou cenou?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Michael Krmenčík – cca 45,5 mil. Kč

Michael Krmenčík ČR.jpg

Další hráč, jehož cena se pohybuje na hranici 45 milionů korun. Hodnota Michaela Krmenčíka však roste a ještě půjde nahoru. Plzeňský útočník je rozjetý a válcuje soupeře za soupeřem. Aktuálně má na kontě už sedm branek a jde si pro korunu pro krále střelců.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Jan Sýkora – cca 45,5 mil. Kč

Jan Sýkora ČR.jpg

Jan Sýkora se po slabším jaru a zdravotních problémech vrátil do sestavy Slavie. Dobré výkony v sešívaném dresu mu navíc vynesly povolání zpět do reprezentace. Jeho tržní hodnota i díky tomu roste.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Josef Hušbauer – cca 52 mil. Kč

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Slavia získala Dannyho, Halila Altintopa či Ruslana Rotaně, všechny ale zastiňuje Josef Hušbauer. Ten navázal na svou roli z minulé sezony a znovu je klíčovým hráčem Slavie. Šanci dostal i v reprezentaci a nezklamal. Aktuálně stojí více než 50 milionů korun, vydá se ještě jednou do zahraničí?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Václav Kadlec – cca 52 mil. Kč

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Tomáš Necid? Matěj Vydra? Nebo snad Stanislav Tecl? Kdeže, kouč Jarolím nečekaně povolal Václava Kadlece, který byl ve Spartě dlouho odstaven na vedlejší kolej. Pak mu ale vyšel zápas s Teplicemi a vše se změnilo. Jeho cena však klesá, Sparta ho před rokem koupila za více než 70 milionů korun, nyní stojí zhruba o dvacet milionů korun méně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Jaromír Zmrhal – cca 78 mil. Kč

Jaromír Zmrhal ČR.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník je dlouhodobě jedním z nejdražších ligových hráčů. Už několik let patří do kádru Slavie a přitahuje zahraniční zájemce. Ti by za něj nyní zaplatili okolo 78 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud