Kolik si vydělají v nadcházející sezoně NHL? Toto jsou platy tří českých mladíků do 23 let

Tři čeští hokejisté, jimž momentálně ještě není ani 23 let, mají jistotu, že naskočí do nadcházejícího ročníku NHL. Navzdory nízkému věku si však v elitní soutěži přijdou na slušné peníze.

K platům Karlssona, McDavida nebo Price mají sice ještě hodně daleko, přesto si tři mladí Češi v příštím ročníku NHL slušně vydělají. Podrobnosti o platech těchto hráčů do 23 let najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Filip Zadina, 21 let (Detroit Red Wings) – 832 500 dolarů

Filip Zadina1.jpg

Útočník Filip Zadina má hokejové geny. Jeho otec Marek patřil dlouhá léta k inventáři české extraligy. Ve sbírce úspěchů má bronz z mistrovství světa juniorů, titul československého šampiona a tři stříbrné medaile z nejvyšší samostatné české soutěže. Nikdy však nebyl draftován, což se jeho synovi podařilo – v roce 2018 po něm sáhl Detroit už jako po šestém hráči v celkovém pořadí.

Zadina měl tu v chvíli za sebou fantastickou sezonu. V juniorské lize QMJHL zaznamenal v 57 zápasech 44 gólů a 38 nahrávek, a stal se nejlepším nováčkem soutěže. Odborníci pěli chválu na jeho bruslení, výbušnost, kreativitu, technické dovednosti, kontrolu puku i střelecké schopnosti. Je to houževnatý hráč, který se umí vracet dozadu a pomáhá defenzívě.

V ročníku 2018/19 si odbyl debut v NHL a záhy se propracoval z farmy do prvního týmu. Dosud za Detroit odehrál 86 utkání a zaznamenal 37 bodů (15+22). Zadinovi začíná běžet poslední rok z tříletého vstupního kontraktu, který mu vynese něco přes 800 tisíc dolarů. Pokud se mu tato sezona povede, od té následující by si mohl vydělat podstatně víc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Martin Nečas, 22 let (Carolina Hurricanes) - 832 500 dolarů

Martin Nečas-Carolina.jpg

Je mu 22 let a prakticky celou kariéru má ještě před sebou. Útočník Martin Nečas byl nejvýše postaveným Čechem v draftu roku 2017, v němž po něm jako po dvanáctém v pořadí sáhla Carolina. Talentovaný mladík sice zaujal v předsezonním kempu, ale v NHL odehrál jen jediné střetnutí. Zámořský klub ho pustil zpátky do Brna, kde hokejově vyrůstal.

S Kometou získal dvakrát mistrovský titul a po návratu do zámoří vybojoval s farmářským týmem Charlotte Checkers Calder Cup. Od sezony 2019/20 už má jisté místo v kádru Hurricanes a vypadá to, že má před sebou velice slibnou hokejovou budoucnost. Po ročníku 2021/22 mu vyprší tříletý vstupní kontrakt, jenž mu během sezony zajistí příjem ve výši 832 500 dolarů. Pokud se nestane nic mimořádného, další smlouva by z něj pak měla udělat dolarového milionáře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Filip Chytil, 22 let (New York Rangers) – 2 miliony dolarů

Filip Chytil.jpg

Zlínský odchovanec Filip Chytil byl v draftu NHL v roce 2017 vybrán už v prvním kole New Yorkem Rangers. Protože velmi zaujal v předsezonním kempu, dostal hned na začátku ročníku šanci i v prvním týmu. Odbyl si premiéru v NHL, stal se historicky nejmladším Čechem v lize, ale protože trenéři a skauti usoudili, že by mu více prospělo účinkování v nižší soutěži, vyexpedovali ho na farmu do celku Hartford Wolf Pack, kde strávil převážnou část své premiérové zámořské sezony.

V AHL si vedl slušně, a tak před koncem základní části přišla opět pozvánka do Madison Square Garden. Chytil chytil příležitost za pačesy a blýskl se prvním gólem. V dalším ročníku už se stal stabilní součástí mužstva Rangers, odehrál 75 utkání a nastřádal do statistik 23 bodů (11+12). Před ročníkem 2019/20 se však nevešel do sestavy a byl odeslán do farmářského celku, odkud se však rychle vrátil do prvního týmu, v němž pak zvládl odehrát 60 zápasů a posbíral 23 bodů (14+9). V minulém ročníku měl na kontě jen o bod méně než v předchozích dvou, stačilo mu k nim ale pouze 42 zápasů.

Na začátku prázdnin se stal Chytil volným hráčem, protože mu vypršel vstupní kontrakt. Rangers si ale pojistili šikovného mladíka novou dvouletou smlouvou. V příštím ročníku si díky ní vydělá rovné dva miliony dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud