Kolář je na odchodu?! Slavia hledá náhradu: gólmana z Bundesligy i reprezentanty

Kádr Slavie se v průběhu dalších měsíců opět promění. Sešívaní přivedou nové posily, o některé hráče ale taky přijdou. Na odchodu by mohl být i brankář Ondřej Kolář.

Ondřej Kolář je suverénně nejlepším gólmanem Fortuna ligy. Slavia už dříve smetla ze stolu nabídku Nice, které za něj nabízelo 400 milionů korun, okolo Koláře však krouží i další zájemci, a tak je možné, že sešívanou kabinu už brzy opustí. Kdo by jej v Edenu mohl nahradit? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Stefan Ortega 

Stefan Ortega.jpg

Klub: Arminia Bielefeld 
Věk: 28 let 

Jednou z možností je, že Slavia bude hledat gólmana v zahraničí. A jednoho už má údajně vytipovaného. Do Edenu by prý mohl přijít osmadvacetiletý Stefan Ortega z bundesligového Bielefeldu, se kterým válčí o přežití v elitní německé soutěži.

Cena německého gólmana je podle portálu transfermarkt.de stanovena na 4,5 milionech eur, jenže Slavia údajně není jediným vážným zájemcem o jeho služby. Ortegu prý chce i Bayern Mnichov, ve kterém by mohl krýt záda Manuelu Neuerovi. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Aleš Mandous 

Aleš Mandous Olomouc Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Klub: Sigma Olomouc 
Věk: 29 let 

Pokud bude Slavia lovit v ligových vodách, pravděpodobně svou pozornost upře do Olomouce. V bráně Sigmy druhým rokem vládne Aleš Mandous, jehož sešívaní už delší dobu sledují. Devětadvacetiletý gólman, který si v domácím duelu se Skotskem dokonce odbyl reprezentační premiéru, v posledním pohárovém duelu proti Slavii sice chyboval, to by ale sešívané nemělo nijak odradit.

V letošním ročníku Mandous zasáhl do 28 ligových duelů, ve kterých dostal třicet branek a připsal si deset čistých kont. Jeho výhodou je, že si rozumí s balonem, což v Edenu od brankářů vyžadují. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Filip Nguyen 

Filip Nguyen Liberec 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Klub: Slovan Liberec 
Věk: 28 let 

Další gólman, o jehož možném odchodu do Slavie se už déle spekuluje. Filip Nguyen působí v Liberci, určitě by se ale rád posunul ještě výš. Osmadvacetiletý brankář, který je členem širší reprezentační soupisky, měl do Edenu už několikrát blízko, z plánovaného přestupu ale nikdy nic nebylo. Dočká se ho letos? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Další možnosti 

Jan Stejskal MB Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Slavia pochopitelně může sáhnout i do svých řad. Nedá se však čekat, že by udělala jedničku z pětatřicetiletého Přemysla Kováře. V Edenu působí také Matyáš Vágner, jenž si odbyl ostrou premiéru na půdě skotského Rangers, jenže tomu je stále teprve osmnáct let. Sešívaní mají na soupisce i Jana Stejskala (na snímku), ten však dosud za Slavii neodchytal ani jeden ligový zápas. A Jakub Markovič je zase na hostování v druholigové Vlašimi... 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud