Ján Ďurica  - Startoval na mistrovství světa i na evropském šampionátu a letos měl Dukle pomoct vybojovat záchranu. Sedmatřicetiletý slovenský stoper se stal výraznou osobností pražské kabiny, kterou posílil v průběhu září. Bývalý slovenský reprezentant, jenž dorazil z Trabzonsporu, zasáhl do 16 zápasů, dal dvě branky a vyfasoval sedm žlutých karet. Sestupu však nezabránil. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Marek Hanousek  - Sedmadvacetiletý záložník měl nakročeno k zajímavé kariéře. V roce 2012 zamířil z Dukly do Plzně a v deseti duelech v dresu Viktorky vstřelil i tři branky. Jenže na západě Čech se nakonec neprosadil tak, jak se čekalo, a vrátil se na Julisku. Letos zasáhl do 18 zápasů a připsal si jednu nahrávku. Bude hrát druhou ligu, nebo po něm sáhne některý z jiných prvoligových klubů? Foto: Profimedia.cz
 Jakub Podaný  - V sezoně 2010/11 se dostal do sparťanské sestavy a za pražský klub odehrál 19 ligových zápasů. Působil také v Olomouci, Teplicích, ještě jednou dostal šanci na Letné a poslední tři roky strávil v Dukle. Letos si do statistik připsal dva góly a čtyři nahrávky, patřil k nejlepším hráčům týmu z Julisky, pádu o level níž ale nezabránil. Foto: Profimedia.cz
 Jan Holenda  - Jeden gól v 16 zápasech? To je na útočníka zatraceně málo. Třiatřicetiletý forvard, jenž působil ve Spartě či Plzni, měl patřit k hlavním ofenzivním zbraním týmu, ještě loni zvládl nasázet sedm branek, jenže letošní ročník mu příliš nevyšel. Jedinou branku vstřelil minulou sobotu v Opavě. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kolaps známé značky. 5 zkušených hráčů, kteří nezabránili pádu Dukly

Bídně začali a špatně taky dopadli. Fotbalisté pražské Dukly opouštějí Fortuna ligu a padají o úroveň níž. Sestupu dříve slavného klubu nedokázalo zabránit ani několik zkušených fotbalistů.

Na Julisce dlouho věřili, že se jim povede zachránit. Jenže bídně rozjetou sezonu nedokázal spasit kouč Roman Skuhravý ani žádný ze zkušených ligových hráčů, kterých měla Dukla v kádru několik. Více už se ale dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Rada

Filip Rada Michal Šula  MAFRA  Profimedia.jpg

Patřil k nejzkušenějším ligovým gólmanům. Po celou dobu působení Dukly mezi elitou byl oporou mezi třemi tyčemi, sestupu týmu ale zabránit nedokázal. Čtyřiatřicetiletý Filip Rada letos v třiceti zápasech dostal 63 branek, což je nejvíc ze všech v lize.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Ján Ďurica

Ján Ďurica Dukla Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Startoval na mistrovství světa i na evropském šampionátu a letos měl Dukle pomoct vybojovat záchranu. Sedmatřicetiletý slovenský stoper se stal výraznou osobností pražské kabiny, kterou posílil v průběhu září. Bývalý slovenský reprezentant, jenž dorazil z Trabzonsporu, zasáhl do 16 zápasů, dal dvě branky a vyfasoval sedm žlutých karet. Sestupu však nezabránil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Marek Hanousek

Marek Hanousek Dukla.jpg

Sedmadvacetiletý záložník měl nakročeno k zajímavé kariéře. V roce 2012 zamířil z Dukly do Plzně a v deseti duelech v dresu Viktorky vstřelil i tři branky. Jenže na západě Čech se nakonec neprosadil tak, jak se čekalo, a vrátil se na Julisku. Letos zasáhl do 18 zápasů a připsal si jednu nahrávku. Bude hrát druhou ligu, nebo po něm sáhne některý z jiných prvoligových klubů?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Jakub Podaný

Jakub Podaný Dukla.jpg

V sezoně 2010/11 se dostal do sparťanské sestavy a za pražský klub odehrál 19 ligových zápasů. Působil také v Olomouci, Teplicích, ještě jednou dostal šanci na Letné a poslední tři roky strávil v Dukle. Letos si do statistik připsal dva góly a čtyři nahrávky, patřil k nejlepším hráčům týmu z Julisky, pádu o level níž ale nezabránil.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Jan Holenda

Jan Holenda Dukla.jpg

Jeden gól v 16 zápasech? To je na útočníka zatraceně málo. Třiatřicetiletý forvard, jenž působil ve Spartě či Plzni, měl patřit k hlavním ofenzivním zbraním týmu, ještě loni zvládl nasázet sedm branek, jenže letošní ročník mu příliš nevyšel. Jedinou branku vstřelil minulou sobotu v Opavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud