Klobouk dolů. V reprezentaci se letos objevili všichni tři sourozenci Zohornové

Dříve v reprezentaci nastupovali sourozenci Michálkové, poté bratři Kovářové a teď se v ní objevuje klan Zohornů. Ti však nejsou dva, ale rovnou tři.

Tomáš, Hynek a Radim. Tři útočníci, z nichž dva působí v zahraničí, by se jednou rádi sešli v národním týmu. Povede se jim to ještě v letošní sezoně? Dostanou se až do nominace na světový šampionát? Co mají za sebou a jak se jim letos daří? To zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Zohorna (30 let)

Tomáš Zohorna ČR 2018.jpg

Nejzkušenějším útočníkem z rodiny Zohornů je Tomáš. Třicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu byl několik let oporou Pardubic, s nimiž v letech 2010 a 2012 získal extraligový titul. Před sezonou 2015/16 odešel do Chabarovsku, kde působí už čtvrtým rokem a v týmu patří k nejdůležitějším článkům.

Loni posbíral 30 kanadských bodů, předtím dokonce 34 a aktuálně jich má na kontě 15. V letech 2016 a 2017 startoval na světových šampionátech, letos hrál také na olympijských hrách a v národním týmu už byl dokonce i kapitánem. Trenér Říha ho povolal na turnaj do Moskvy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Hynek Zohorna (28 let)

Hynek Zohorna ČR.jpg

Na Channel One Cupu si s Tomášem zahrál v jedné formaci i mladší bratr Hynek. Osmadvacetiletý útočník v minulosti působil v Havlíčkově Brodě, Slavii, Hradci Králové či Třebíči, v sezoně 2011/12 debutoval v extraligové Kometě, s níž v uplynulých dvou letech dvakrát získal titul.

Loni si odbyl premiéru v reprezentaci a od léta je hráčem finského Pelicans. V 31 zápasech finské soutěže dal už 12 branek, přidal 13 asistencí a letos se taky objevil na obou reprezentačních akcích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Radim Zohorna (22 let)

Radim Zohorna Kometa 2 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Na Karjala Cupu si zahrál také Radim Zohorna. Dvaadvacetiletý útočník je nejmladším ze tří reprezentačních sourozenců a také on, stejně jako Hynek, byl u posledních dvou titulů Komety. V aktuálním ročníku posbíral zatím pět asistencí a odbyl si premiéru v národním týmu. Napodobí své bratry a vydá se taky do zahraničí?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud