Klíčový zápas kvalifikace. Jakou sestavu pošle Jarolím do bitvy s Nory?

Pokud nezabereme teď, tak už nikdy. Čeští fotbalisté rozehráli kvalifikaci o postup na mistrovství světa bídně, stále však mají naději, že se udrží ve hře. K tomu ale potřebují porazit Nory. Jakou sestavu zvolí Karel Jarolím?

Trenér národního týmu nemá k dispozici Vladimíra Daridu. I bez něj ale bude muset poskládat tým, který bude schopný zdolat houževnaté Nory. Ve složení základní jedenáctky je stále několik otazníků, které se odkryjí až v den utkání. Jak by ale sestava měla vypadat? Podívejte se.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík Basilej2.jpg

Tady není prostor pro diskuze. Stejně jako byla pevná pozice Petra Čecha, má jisté místo mezi třemi tyčemi i Tomáš Vaclík. Zatím kapituloval jen proti Německu, v duelu s Norskem ho ale čeká více práce než v předešlém klání s Ázerbájdžánem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek Hoffenheim.jpg

První z otazníků v sestavě. Nastoupí Pavel Kadeřábek, nebo Theodor Gebre Selassie? První z nich odehrál zápas v Německu, druhý proti Ázerbájdžánu. Oba jsou v pohodě, pravidelně nastupují ve svých týmech, Kadeřábkovi by ale mohla pomoct pohoda, kterou si přivezl z rozjetého Hoffenheimu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper – Tomáš Sivok

Tomáš Sivok ČR.jpg

Další z otazníků. Tomáš Sivok sice dorazil, vedení Bursasporu si ale nepřeje, aby nastoupil. Pokud prokáže, že je fit, bude hrát v základu, jinak přenechá místo někomu jinému.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper – Jakub Brabec

Jakub Brabec Genk.jpg

Jarolím v úvodu sázel na Marka Suchého, kterého jmenoval i kapitánem. Stoper Basileje ale nebyl v optimální pohodě a v posledním zápase ho nahradil Jakub Brabec. Ten by mohl dostat přednost i nyní, v Genku si stihl vybudovat silnou pozici a aktuálně je ve slušné formě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Filip Novák

Filip Novák ČR.jpg

Na levém kraji obrany může zaskočit Gebre Selassie nebo Kadeřábek, v nominaci je i Daniel Pudil, šanci ale dostane zřejmě Filip Novák, který patřil k nejlepším hráčům v duelu se Severním Irskem. Proti Ázerbájdžánu sice nehrál, v klubu je ale ve formě a na kontě má už čtyři vstřelené branky. Tu poslední dal o víkendu do sítě Horsens.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Jiří Skalák

JIří Skalák Brighton.jpg

Jarolím potřebuje rozhýbat kraje zálohy. Znovu zřejmě vsadí na Jiřího Skaláka, který přijel v dobré formě z anglického Brightonu. Sbírá asistenci za asistencí, cítí ale, že by měl i skórovat. Třeba se mu to povede v klíčové bitvě s Nory.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Lukáš Droppa

Lukáš Droppa.jpg

Překvapení minulé nominace, ale teď už stabilní součást národního týmu. Lukáš Droppa si odbyl ostrou premiéru v Německu, proti Ázerbájdžánu byl v základní sestavě a do té by se měl dostat i nyní. Jarolím nemá moc dalších hráčů na výběr.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Tomáš Hořava

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Za normálních okolností by nastoupil David Pavelka. Jenže s jeho výkony Jarolím není spokojený a hráčovu nominaci dlouze zvažoval. Nakonec ho povolal, už předtím měl ale v týmu plzeňského Tomáše Hořavu. Ten tak patrně dostane přednost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Bořek Dočkal

Bořek Dočkal ČR.jpg

Pokud pomineme zkrat na liberecké půdě, tak Bořek Dočkal patří znovu k nejlepším hráčům domácí soutěže. Je oporou a tahounem Sparty a stejnou roli by měl zastávat i v reprezentaci. V minulých duelech mu to moc nešlo, snad zabere nyní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí Bolona.jpg

Italská Bologna čeká na výhru už měsíc a půl. Ladislav Krejčí však zůstává v základní sestavě a tráví na hřišti hodně času. Minulé kvalifikační zápasy mu vůbec nevyšly a dobře ví, že musí přidat. Reprezentace to od něj potřebuje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Milan Škoda

Milan Škoda 2.jpg

Tři zápasy, žádný gól. Útočná bilance českého týmu je tristní. V týmu je mladý Patrik Schick, nováček Michael Krmenčík a také slávistický kanonýr Milan Škoda. Jeho tah na bránu a chuť po gólech Jarolím potřebuje jako sůl. Zřejmě ho pošle na hřiště od úvodního hvizdu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud