Klíčoví muži čtvrtfinálových sérií. 8 brankářů, kteří touží dovést své týmy k titulu

Vyhrát extraligový titul bez špičkového gólmana nejde. Jiné to nebude ani letos. Osm týmů, které postoupily do vyřazovacích bojů, se na své brankáře mohou stoprocentně spolehnout. Který z nich dovede svůj tým na vrchol?

V play-off se nepřestaví zlínský Libor Kašík, po sezoně má také Sami Aittokallio ze Sparty, ve hře ale zůstávají další špičkoví gólmani. Osm brankářských jedniček, na jejichž výkonech budou záviset osudy čtvrtfinálových týmů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Miroslav Svoboda (Plzeň)

Miroslav Svoboda Plzeň  Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Ještě před dvěma lety chytal za Havířov a Šumperk, loni dovedl k extraligovému postupu Jihlavu a letos už patřil k nejlepším gólmanům soutěže. Dres Dukly však vyměnil za plzeňské barvy a v nich vybojoval vítězství v základní části. Třiadvacetiletý gólman, jenž letos debutoval v reprezentaci, k němu pomohl parádními výkony.

Foto:  Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 9

Patrik Rybár (Hradec Králové)

Patrik Rybár.jpg

Slovenský reprezentant inkasoval v průměru jen 1,73 branky na zápas a v tomto směru byl nejlepším gólmanem základní části. Mountfield dovedl k druhému místu a teď by s ním chtěl oslavit i premiérový titul.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 9

Šimon Hrubec (Třinec)

Šimon Hrubec Třinec.jpg

Oceláři postoupili až do semifinále Ligy mistrů a Šimon Hrubec se stal nejužitečnějším hráčem celé soutěže. Velmi dobré výkony odvádí i v Třinci, se kterým vybojoval třetí místo v základní části. 92,82% úspěšnost zákroků a 2,03 inkasované branky na zápas jsou toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Patrik Bartošák (Vítkovice)

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Vítkovice letos myslí vysoko, klidně až na titul. Patrik Bartošák je k němu může dovést. Měl nejvyšší procentuální úspěšnost zákroků (93,94%) ze všech extraligových gólmanů a po celou základní část podával konzistentní výkony. V únoru byl trojkou na olympijských hrách, ještě než se jednou vrátí do zámoří, rád by vybojoval úspěch na domácí scéně.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 9

Marek Čiliak (Kometa)

Marek Čiliak Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Nejsilnější brankářskou dvojici má v play-off Kometa, kterou v průběhu sezony posílil Marek Langhamer. Po návratu ze zámoří předváděl velmi dobré výkony, ve vyřazovacích bojích by ale měl dostat přednost Marek Čiliak, jenž loni brněnskému týmu vychytal titul. Langhamer však bude připraven kdykoliv naskočit do akce.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 9

Ondřej Kacetl (Pardubice)

Ondřej Kacetl Pardubice.jpg

Pardubice byly pasovány do bojů o záchranu, východočeský klub si ale vybojoval místo v nejlepší šestce a přímou účast ve čtvrtfinále. Obrovskou zásluhu na tom má Ondřej Kacetl, který v 41 zápasech vychytal tři čistá konta a má téměř 92% úspěšnost zákroků. Dovede Pardubice i přes první kolo play-off?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 9

Roman Will (Liberec)

Roman Will Liberec.jpg

Zatímco v uplynulých dvou letech Bílí Tygři bojovali ve finále, letos se museli prokousávat předkolem play-off. V tom však v nejkratším možném čase smetli Spartu a Roman Will inkasoval ve třech zápasech pouhé čtyři góly. Zastaví bývalý gólman Colorada i Hradec Králové?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 9

Branislav Konrád (Olomouc)

Branislav Konrád.jpg

Posledním čtvrtfinalistou se stala Olomouc, která v předkole play-off vyřadila Zlín. Teď Hanáci narazí na suveréna základní části z Plzně, avšak Mertl a spol. ví, že je čeká hodně těžká práce. Proti totiž bude stát třicetiletý Branislav Konrád, jenž chytal i na olympijských hrách. V základní části zasáhl do 48 duelů a potvrdil vizitku jednoho z nejlepších gólmanů soutěže. Více startů má na kontě jen Libor Kašík.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud