Klíčoví muži baráže o extraligu. 4 brankáři, na něž se zaměří obří pozornost

Kladno postoupilo do baráže o extraligu, do které mže zasáhnout i Jaromír Jágr. Je však otázkou, zda bude zdravotně fit. I tak se na něj zaměří obrovská pozornost, stejně jako na gólmany jednotlivých týmů.

Kdo bude mít nejlepšího brankáře, ten může myslet na extraligu. Některé týmy jich točí více, jinde mají pevně dané jedničky. Jména čtyř gólmanů, kteří by v baráži měli dostat nejvíc prostoru, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Josef Kořenář (Jihlava)

Josef Kořenář Jihlava.jpg

V brance Jihlavy se v průběhu sezony protočili čtyři gólmani. V play-out už nechytal Karel Vejmelka a trio Josef Kořenář, Jakub škarek a Lars Volden se pravidelně střídalo.

Nejlépe si počínal dvacetiletý Kořenář, který před sezonou podepsal smlouvu se San Jose, a jenž se velmi dobře prezentoval už na juniorském šampionátu. V play-out se dostal téměř na 96% úspěšnost zákroků a pravděpodobnost, že zahájí i baráž, je vysoká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Michael Petrásek (Litvínov)

Michael Petrásek.jpg

Kdo začne v litvínovské brance? V základní části chytal více zápasů Michael Petrásek, v play-out se zase více dařilo Pavlu Kantorovi. Mírným favoritem přesto zůstává šestadvacetiletý Petrásek, který do Litvínova přišel před sezonou z Ústí nad Labem a stal se novou jedničkou týmu. Ten nyní potřebuje vydatnou pomoc svých brankářů, boj o záchranu totiž bude zatraceně těžký.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Filip Novotný (Karlovy Vary)

Filip Novotný KV.jpg

Ve Spartě ho nechtěli, loni příliš nepřesvědčil, a tak se dohodl s Karlovými Vary. Gólman se zkušenostmi z KHL v novém prostředí náramně ožil, v základní části měl úspěšnost zákroků téměř 95% a v průměru inkasoval jen 1,28 branky na zápas.

V play-off si počínal ještě lépe, z osmi duelů vychytal čtyři čistá konta, úspěšností zákroků se dostal na 97% a průměr měl 0,87 gólů na zápas. Úchvatná čísla! Dotáhne šestadvacetiletý gólman Energii zpět mezi elitu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Lukáš Cikánek (Kladno)

Lukáš Cikánek Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zda se v baráži dostane do hry Jaromír Jágr, to zatím nikdo neví. Jistotou však je, že kladenskou branku bude hájit Lukáš Cikánek, který odchytal všech jedenáct zápasů play-off WSM ligy. Vychytal v nich osm výher a měl 92,28% úspěšnost zákroků. Bude se třicetiletému gólmanovi stejně dařit i v klíčové fázi sezony?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud