Nicolae Stanciu – 2237 minut.  Bývalý sparťanský záložník přišel do Slavie před rokem za více než sto milionů korun. Svůj rozjezd v Edenu neměl takový, jak se od něj očekávalo, postupně se ale dostal do tempa, zvykl si na nový herní styl a vypracoval se v jednoho ze základních pilířů sešívané sestavy. V 31 zápasech dal čtyři góly a přidal 11 asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Jan Bořil – 2487 minut.  V zimě se stal slávistickým kapitánem a „svůj“ tým dovedl k úspěšné obhajobě titulu. Jan Bořil měl pevný flek na levé straně hřiště, v Lize mistrů se trefil proti Kluži i Barceloně a v domácí soutěži zasáhl do 28 zápasů. Devětadvacetiletý Bořil v nich dal jeden gól a přidal i nahrávku. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kúdela – 2513 minut.  Fanoušci Slavie se báli, jestli trenér Trpišovský dovede nahradit stoperské duo Simon Deli a Michael Ngadeu. Jejich obavy ale byly zbytečné. David Hovorka se sice už na podzim zranil a sezona pro něj skončila, třiatřicetiletý Ondřej Kúdela ale odehrál parádní ročník a byl správným lídrem zadních řad. Na jaře vedle něj navíc vyrostl talentovaný David Zima. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ondřej Kolář – 2790 minut.  Jedním z klíčových hráčů Slavie byl taky Ondřej Kolář. Pětadvacetiletý gólman, který je suverénně nejlepším brankářem celé ligy, v 31 startech vychytal 23 čistých kont a dostal v nich jen deset branek. Není divu, že okolo něj krouží zajímavé kluby z ciziny, Kolář by měl ale ještě rok zůstat v Edenu. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Klíčové postavy z Edenu. Podívejte se, kteří hráči Slavie toho letos v lize odehráli nejvíc

Slavia má za sebou další parádní sezonu, kterou korunovala domácím titulem. Ten dokázala získat i poté, co sešívanou kabinu opustilo několik důležitých hráčů.

Nicolae Stanciu Bořil Coufal Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavia vstupovala do sezony s Tomášem Součkem, Josefem Hušbauerem či Milanem Škodou. Jenže sešívaný kádr se v průběhu ročníku hodně proměnil a doznal citelných změn. Kouč Jindřich Trpišovský zkoušel různé varianty sestavy, měl však své koně, kteří měli místo jisté. Jména pěti hráčů Slavie, kteří letos v lize odehráli více než 2000 minut, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Nicolae Stanciu – 2237 minut

Nicolae Stanciu Slavia roh.jpg

Bývalý sparťanský záložník přišel do Slavie před rokem za více než sto milionů korun. Svůj rozjezd v Edenu neměl takový, jak se od něj očekávalo, postupně se ale dostal do tempa, zvykl si na nový herní styl a vypracoval se v jednoho ze základních pilířů sešívané sestavy. V 31 zápasech dal čtyři góly a přidal 11 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Bořil – 2487 minut

Jan Bořil BArcelona.jpg

V zimě se stal slávistickým kapitánem a „svůj“ tým dovedl k úspěšné obhajobě titulu. Jan Bořil měl pevný flek na levé straně hřiště, v Lize mistrů se trefil proti Kluži i Barceloně a v domácí soutěži zasáhl do 28 zápasů. Devětadvacetiletý Bořil v nich dal jeden gól a přidal i nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ondřej Kúdela – 2513 minut

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Fanoušci Slavie se báli, jestli trenér Trpišovský dovede nahradit stoperské duo Simon Deli a Michael Ngadeu. Jejich obavy ale byly zbytečné. David Hovorka se sice už na podzim zranil a sezona pro něj skončila, třiatřicetiletý Ondřej Kúdela ale odehrál parádní ročník a byl správným lídrem zadních řad. Na jaře vedle něj navíc vyrostl talentovaný David Zima.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ondřej Kolář – 2790 minut

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

Jedním z klíčových hráčů Slavie byl taky Ondřej Kolář. Pětadvacetiletý gólman, který je suverénně nejlepším brankářem celé ligy, v 31 startech vychytal 23 čistých kont a dostal v nich jen deset branek. Není divu, že okolo něj krouží zajímavé kluby z ciziny, Kolář by měl ale ještě rok zůstat v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vladimír Coufal – 2877 minut

Vladimír Coufal Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jediným hráčem Slavie, který letos zasáhl do 32 ligových zápasů, byl Vladimír Coufal, jenž také odehrál nejvíc minut ze všech hráčů sešívaného týmu. Pravý bek, který v reprezentaci odsunul mezi náhradníky i Pavla Kadeřábka, k zisku titulu pomohl třemi góly.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud