5. Taras Kačaraba – 1360 minut  Ukrajinský obránce Taras Kačaraba se objevil v české lize před třemi lety, když přišel na hostování z Šachtaru Doněck do Liberce. Před ročníkem 2019/20 se Slovanu upsal a odehrál v jeho dresu dvě a půl sezony. Loni v zimě získala urostlého hráče na hostování Slavia a on během jarní části sezony odehrál v sešívaném dresu deset střetnutí, takže se po skončení soutěžního ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Když na konci roku hostování v Edenu skončilo, pražský klub nelenil a reprezentačního stopera za přibližně 20 milionů korun ze severu Čech koupil. Sedmadvacetiletý borec je však momentálně na marodce s poraněným tříslem a od konce února nehraje. I tak je ale pátým nejvytíženějším hráčem Slavie v aktuální ligové sezoně. Profimedia.cz

5. Taras Kačaraba – 1360 minut
Ukrajinský obránce Taras Kačaraba se objevil v české lize před třemi lety, když přišel na hostování z Šachtaru Doněck do Liberce. Před ročníkem 2019/20 se Slovanu upsal a odehrál v jeho dresu dvě a půl sezony. Loni v zimě získala urostlého hráče na hostování Slavia a on během jarní části sezony odehrál v sešívaném dresu deset střetnutí, takže se po skončení soutěžního ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Když na konci roku hostování v Edenu skončilo, pražský klub nelenil a reprezentačního stopera za přibližně 20 milionů korun ze severu Čech koupil. Sedmadvacetiletý borec je však momentálně na marodce s poraněným tříslem a od konce února nehraje. I tak je ale pátým nejvytíženějším hráčem Slavie v aktuální ligové sezoně. | Profimedia.cz

 4. Ivan Schranz – 1484 minut  V české lize se objevil útočník Ivan Schranz v sezoně 2017/18 v dresu Dukly Praha, odkud si nakrátko odskočil do kyperského Limassolu a následně se upsal Českým Budějovicím. Předloni v srpnu zamířil jako volný hráč do Jablonce, kde prožil nejlepší sezonu v kariéře. Na severu Čech nasázel v 28 ligových zápasech 13 branek a následně se dohodl na dvouleté smlouvě s pražskou Slavií. V Edenu se rychle zařadil mezi nepostradatelné opory mužstva. Ve 23 ligových zápasech nasstřílel osm gólů a s 1484 odehranými minutami je čtvrtým nejvytíženějším hráčem sešívaného celku. Profimedia.cz
 3. Tomáš Holeš – 1687 minut  Hvězda záložníka Tomáše Holeše vystoupala během posledního roku hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní minulá sezona, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a nyní podle portálu TransferMarkt činí sedm milionů eur. Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26. Profimedia.cz
 2. Aiham Ousou – 1698 minut  Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie loni v létě - ovšem spíše jako sázka do budoucna. Jenže sešívanou defenzivu kosila marodka, a tak se Aiham Ousou dostal do hry dříve, než se čekalo. Náročnou zkoušku zvládl a stal je pilířem slávistické obrany. Sázka na mladého beka se rozhodně vyplácí. Od příchodu do Edenu jeho cena raketově roste a nyní je na trojnásobku toho, co stál ještě před několika měsíci. Když s ním manažeři pražského klubu podepisovali pětiletý kontrakt, zřejmě tušili, že dělají výhodný obchod. Profimedia.cz
 1. Alexander Bah – 1807 minut  Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha. Důvěra v mladého reprezentanta se vyplatila. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v aktuálním ročníku jich schytal už osmačtyřicet v 21 zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí podle portálu TransferMarkt šest milionů eur. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Klíčové postavy z Edenu. 5 hráčů Slavie, kteří odehráli v aktuální ligové sezoně nejvíc minut

Slavia tvrdě bojuje o další domácí titul. Trenér Trpišovský má sice k dispozici široký kádr, bez jistých borců si ale sestavu zřejmě nedokáže představit.

Někteří hráči Slavie odehráli v dosavadním průběhu sezony jen pár minut, jiným ubralo čas na hřišti zranění nebo zdravotní problémy. A další hrají jeden zápas za druhým jako dobře namazaný stroj. Na kterých fotbalistech stojí v tomto ligovém ročníku úřadující šampion, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

5. Taras Kačaraba – 1360 minut

Taras Kačaraba1.jpg

Ukrajinský obránce Taras Kačaraba se objevil v české lize před třemi lety, když přišel na hostování z Šachtaru Doněck do Liberce. Před ročníkem 2019/20 se Slovanu upsal a odehrál v jeho dresu dvě a půl sezony.

Loni v zimě získala urostlého hráče na hostování Slavia a on během jarní části sezony odehrál v sešívaném dresu deset střetnutí, takže se po skončení soutěžního ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Když na konci roku hostování v Edenu skončilo, pražský klub nelenil a reprezentačního stopera za přibližně 20 milionů korun ze severu Čech koupil. Sedmadvacetiletý borec je však momentálně na marodce s poraněným tříslem a od konce února nehraje. I tak je ale pátým nejvytíženějším hráčem Slavie v aktuální ligové sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Ivan Schranz – 1484 minut

Ivan Schranz-Slavia.jpg

V české lize se objevil útočník Ivan Schranz v sezoně 2017/18 v dresu Dukly Praha, odkud si nakrátko odskočil do kyperského Limassolu a následně se upsal Českým Budějovicím. Předloni v srpnu zamířil jako volný hráč do Jablonce, kde prožil nejlepší sezonu v kariéře. Na severu Čech nasázel v 28 ligových zápasech 13 branek a následně se dohodl na dvouleté smlouvě s pražskou Slavií.

V Edenu se rychle zařadil mezi nepostradatelné opory mužstva. Ve 23 ligových zápasech nasstřílel osm gólů a s 1484 odehranými minutami je čtvrtým nejvytíženějším hráčem sešívaného celku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Tomáš Holeš – 1687 minut

Tomáš Holeš-Slavia12.jpg

Hvězda záložníka Tomáše Holeše vystoupala během posledního roku hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní minulá sezona, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a nyní podle portálu TransferMarkt činí sedm milionů eur. Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Aiham Ousou – 1698 minut

Aiham Ousou.jpg

Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie loni v létě - ovšem spíše jako sázka do budoucna. Jenže sešívanou defenzivu kosila marodka, a tak se Aiham Ousou dostal do hry dříve, než se čekalo. Náročnou zkoušku zvládl a stal je pilířem slávistické obrany. Sázka na mladého beka se rozhodně vyplácí. Od příchodu do Edenu jeho cena raketově roste a nyní je na trojnásobku toho, co stál ještě před několika měsíci. Když s ním manažeři pražského klubu podepisovali pětiletý kontrakt, zřejmě tušili, že dělají výhodný obchod.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Alexander Bah – 1807 minut

Alexander Bah1.jpg

Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha.

Důvěra v mladého reprezentanta se vyplatila. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v aktuálním ročníku jich schytal už osmačtyřicet v 21 zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí podle portálu TransferMarkt šest milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud