Šimon Hrubec (Oceláři Třinec) - Šimona Hrubce čeká na nějakou dobu zřejmě poslední extraligové play-off. Nikdo to sice ještě neřekl nahlas, reprezentační gólman by ale po sezoně měl odejít do zahraničí. Ještě předtím chce ale Oceláře dovést na vrchol. V základní části měl velmi dobrá čísla, mimo jiné vychytal i pět čistých kont. Jak se mu povede ve vyřazovacích bojích? Foto: Profimedia.cz
 Dominik Frodl (Škoda Plzeň) - Ještě loni chytal za prvoligovou Slavii, přesun mezi elitu však zvládl na výbornou. Dominik Frodl patřil k nejlepším gólmanům základní části, úspěšností zákroků se dostal nad 92,8%, v průměru inkasoval jen 1,89 branky na zápas a navíc vychytal čtyři čistá konta. Obstojí i ve svém prvním play-off proti Olomouci? Foto: Profimedia.cz
 Brandon Maxwell (Mountfield HK) - Před sezonou měl těžký úkol – nahradit Patrika Rybára. Americký gólman však uspěl a stal se jednou z opor Hradce Králové. Teď Brandona Maxwella, jenž v průměru inkasuje jen 2,06 branky na zápas, čeká pikantní série s Kometou. Foto: Profimedia.cz
 Marek Čiliak (Kometa Brno) - V bráně Komety se letos protočilo několik gólmanů. V závěru základní části se však vrátil Marek Čiliak, jenž si rychle získal místo mezi třemi tyčemi. V uplynulých dvou let vychytal brněnskému týmu titul, dovede ho letos ke zlatému hattricku? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Klíčové postavy čtvrtfinálových sérií. Osm brankářských jedniček všech týmů v play-off

To, co se dosud odehrálo, jde stranou. Dnes začíná zcela nová soutěž, startuje extraligové play-off, ve kterém se rozhodne o extraligovém šampionovi. Vše se bude odvíjet od řady maličkostí, ale také od výkonů gólmanů.

Matěj Machovský ze Sparty či zlínský Libor Kašík už mají po sezoně. V play-off se však rozhodně vyplatí sledovat výkony dalších gólmanů. Jména osmi očekávaných jedniček vyřazovacích bojů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Roman Will (Bílí Tygři Liberec)

Roman Will Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Liberečtí ovládli základní část a vysoko myslí i v play-off. Bílí Tygři znovu patří k aspirantům na zisk titulu, mají parádně poskládaný kádr a skvěle chytajícího gólmana. Roman Will v základní části zasáhl do 51 zápasů, vychytal v nich 32 výher a pět čistých kont.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 9

Šimon Hrubec (Oceláři Třinec)

Šimon Hrubec Třinec.jpg

Šimona Hrubce čeká na nějakou dobu zřejmě poslední extraligové play-off. Nikdo to sice ještě neřekl nahlas, reprezentační gólman by ale po sezoně měl odejít do zahraničí. Ještě předtím však chce Oceláře dovést na vrchol. V základní části měl velmi dobrá čísla, mimo jiné vychytal i pět čistých kont. Jak se mu povede ve vyřazovacích bojích?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 9

Dominik Frodl (Škoda Plzeň)

Dominik Frodl Plzeň.jpg

Ještě loni chytal za prvoligovou Slavii, přesun mezi elitu však zvládl na výbornou. Dominik Frodl patřil k nejlepším gólmanům základní části, úspěšností zákroků se dostal nad 92,8%, v průměru inkasoval jen 1,89 branky na zápas a navíc vychytal čtyři čistá konta. Obstojí i ve svém prvním play-off proti Olomouci?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Brandon Maxwell (Mountfield HK)

Brandon Maxwell HK.jpg

Před sezonou měl těžký úkol – nahradit Patrika Rybára. Americký gólman však uspěl a stal se jednou z opor Hradce Králové. Teď Brandona Maxwella, jenž v průměru inkasuje jen 2,06 branky na zápas, čeká pikantní série s Kometou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 9

Marek Čiliak (Kometa Brno)

Marek Čiliak Bartošák Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V bráně Komety se letos protočilo několik gólmanů. V závěru základní části se však vrátil Marek Čiliak, jenž si rychle získal místo mezi třemi tyčemi. V uplynulých dvou let vychytal brněnskému týmu titul, dovede ho letos ke zlatému hattricku?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 9

Jan Lukáš (HC Olomouc)

Jan Lukáš Olomouc Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Hanáci před sezonou rozhodně nepatřili k favoritům na postup do play-off. Kohouti však v základní části skončili šestí a nyní je čeká série proti Plzni. Jednou ze silných zbraní Olomouce je brankářská dvojice.

Stálice posledních let Branislav Konrád už totiž nemá tak neotřesitelnou pozici, stále více prostoru totiž dostává i pětadvacetiletý Jan Lukáš. Ten v základní části zasáhl do 22 zápas, úspěšností zákroků se dostal přes 92% a aktuálně má do branky asi blíž než jeho slovenský kolega.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 8 / 9

Patrik Bartošák (Vítkovice Ridera)

PAtrik Bartošák Vítkovice 2 Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Čeká ho pikantní série. Patrik Bartošák ve čtvrtfinále narazí s Vítkovicemi na Třinec, kam po sezoně nejspíš zamíří. Teď je však ještě stále brankářem ostravského klubu, kterému velmi dobrými výkony pomohl vyřadit v předkole Spartu. Ve čtyřech duelech dostal jen sedm branek a úspěšností zákroků se dostal na 95,33%.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 9 / 9

Jan Růžička (Mladá Boleslav)

Jan Růžička Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi a odchovanec Bruslařů letos laboroval se zdravotními problémy. Vrátil se však včas. Rozchytal se ve Slavii a v play-off už patřil k ústředním postavám celé série se Zlínem. V pěti zápasech dostal jen šest branek a blýskl se 95,38% úspěšností zákroků.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud