David Zima  Po boku Brabce by mohl nastoupit David Zima. Jednadvacetiletý stoper, který byl i na letním EURU, už je pevným článkem národního týmu, za reprezentaci toho ale ještě moc nenahrál. V posledních zápasech navíc nenastupuje ani za italský Turín, do kterého přestoupil v létě ze Slavie
 Tomáš Petrášek   Třetím stoperem do party je Tomáš Petrášek. Třicetiletý bek je sice kapitánem Rakówa, se kterým kraluje polské lize, v reprezentaci má ale minimální zkušenosti. Za národní tým odehrál přátelský zápas proti Kypru a minutu v utkání s Izraelem. Měl by být připraven mezi náhradníky. 
 Tomáš Holeš  Český tým počítá před baráží ztráty, v týmu ale stále má pořádné válečníky. Jedním z nich je Tomáš Holeš, který už v barvách Slavie několikrát ukázal, že umí skvěle zastoupit i na postu stopera. Tuto roli by zvládl dokonale, pak by ale zatraceně chyběl ve středu zálohy, kde odehrál například parádní duel v osmifinále evropského šampionátu proti Nizozemsku. Jak se trenér Šilhavý rozhodne? 
 Jaroslav Zelený  I toto by mohla být varianta, i když v tuto chvíli ne příliš pravděpodobná. Jaroslav Zelený podává dlouhodobě dobré výkony v Jablonci a jeho výhodou je, že může hrát jak na kraji, tak ve středu obrany. Pokud se ale do základní sestavy dostane, tak se nejspíš postaví na levou stranu defenzivní linie.
6
Fotogalerie

Klíčová otázka. 6 hráčů, kteří se v baráži ve Švédsku mohou postavit do středu obrany

České fotbalové reprezentanty dělí dvě výhry od postupu na mistrovství světa. Trenér Jaroslav Šilhavý ale musí před baráží o postup na šampionát do Kataru řešit problémy se sestavou.

Českému týmu se před klíčovou fází sezony totálně rozpadla obrana. Jak nyní trenér Šilhavý poskládá střed obrany? Které stopery může příští týden poslat do bitvy ve Švédsku? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Jakub Brabec 

GetFile - 2022-03-17T101731.614.jpg

V současném týmu by měl být zřejmě stoperem číslo jedna. Devětadvacetiletý Jakub Brabec opustil na začátku sezony Plzeň a zamířil do řeckého Arisu Soluň, ve kterém nastupuje pravidelně. Výhodou beka se zkušenostmi z belgické a turecké ligy taky je, že v národním týmu odehrál už několik těžkých zápasů. Na kontě má i gól do sítě Anglie 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Zima 

GetFile - 2022-03-17T101649.413.jpg

Po boku Brabce by mohl nastoupit David Zima. Jednadvacetiletý stoper, který byl i na letním EURU, už je pevným článkem národního týmu, za reprezentaci toho ale ještě moc nenahrál. V posledních zápasech navíc nenastupuje ani za italský Turín, do kterého přestoupil v létě ze Slavie. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Tomáš Petrášek 

GetFile - 2022-03-17T101618.761.jpg

Třetím stoperem do party je Tomáš Petrášek. Třicetiletý bek je sice kapitánem Rakówa, se kterým kraluje polské lize, v reprezentaci má ale minimální zkušenosti. Za národní tým odehrál přátelský zápas proti Kypru a minutu v utkání s Izraelem. Měl by být připraven mezi náhradníky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Holeš 

getthumbnail (3).jpg

Český tým počítá před baráží ztráty, v týmu ale stále má pořádné válečníky. Jedním z nich je Tomáš Holeš, který už v barvách Slavie několikrát ukázal, že umí skvěle zastoupit i na postu stopera. Tuto roli by zvládl dokonale, pak by ale zatraceně chyběl ve středu zálohy, kde odehrál například parádní duel v osmifinále evropského šampionátu proti Nizozemsku. Jak se trenér Šilhavý rozhodne? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jaroslav Zelený 

GetFile - 2022-03-17T102505.783.jpg

I toto by mohla být varianta, i když v tuto chvíli ne příliš pravděpodobná. Jaroslav Zelený podává dlouhodobě dobré výkony v Jablonci a jeho výhodou je, že může hrát jak na kraji, tak ve středu obrany. Pokud se ale do základní sestavy dostane, tak se nejspíš postaví na levou stranu defenzivní linie.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Ladislav Krejčí 

GetFile - 2022-03-17T102549.228.jpg

Kdyby se nezranil, tak by nejspíš jel už na EURO. Takto si na premiéru v reprezentaci musí ještě počkat. Ladislav Krejčí se nicméně dočkal pozvánky na klíčovou baráž, ve které ho kouč Šilhavý může využít jak na postu defenzivního štítu, tak ve středu obrany. Pokud se však dvaadvacetiletý Krejčí dostane na hřiště, tak si musí dát pozor, aby to nepřehnal s tvrdostí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud