Klíč k úspěchu Ocelářů? 4 báječné posily, které přišly v průběhu sezony do Třince

Třinec znovu vládne extraligové scéně. Oceláři navázali na dva roky starý triumf a opět potvrdili svou dominanci. K titulu party trenéra Václava Varadi pomohly i skvěle vytipované posily.

Třinec se mohl spolehnout na své tradiční opory. k lídrům opět patřili Martin Růžička s Petrem Vránou či Tomášem Kundrátkem, Oceláři ale v průběhu ročníku přivedli i čtyři posily, které pak v play-off sehrály ohromně důležitou roli. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Ondřej Kacetl 

Ondřej Kacetl Třinec.jpg

Příchod do Třince: prosinec 2020

Třicetiletý brankář ze zkušenostmi z Hradce Králové a Pardubic načal sezonu v Kometě. Do její brány se ale nedostal, a tak v prosinci zamířil do Třince. Tam tehdy ještě netušili, jak skvělý obchod upekli. Ondřej Kacetl v play-off zářil, v 16 duelech dostal jen 18 branek, vychytal šest čistých kont, čímž vytvořil nový extraligový rekord, a dovedl Třinec k titulu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ralfs Freibergs 

Ralfs Freibergs Třinec.jpg

Příchod do Třince: leden 2021

Třinec má na soupisce řadu výborných obránců. V průběhu sezony mezi ně přibyl i Ralfs Freibergs, jenž dorazil během rozehraného ročníku z Komety. Zatímco v Brně od něj čekali víc, v Třinci se lotyšský reprezentant, jenž byl tři roky i ve Zlíně, rozehrál do skvělé formy. Náramně mu sedlo i play-off, během něhož dal tři góly, přidal šest nahrávek a byl nejproduktivnějším bekem Ocelářů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jack Rodewald 

Jack Rodewald Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Příchod do Třince: leden 2021

Sedmadvacetiletý útočník si v barvách Ottawy připsal deset startů v NHL. Ještě loni hrával v AHL, v lednu si jej ale vyhlédl Třinec, jemuž se tah s kanadským forvardem náramně vyplatil. Rodewald v základní části odehrál 22 zápasů, ve kterých posbíral 15 (5+10) bodů a hodně vidět byl i ve vyřazovacích bojích, v nichž dal šest gólů a přidal tři nahrávky. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Michael Špaček 

Michael Špaček Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Příchod do Třince: leden 2021

Mezi klíčové hráče Třince se zařadil také Michael Špaček. Čtyřiadvacetiletý útočník dříve hrával za Pardubice, pak několik let působil v zámoří a letošní sezonu rozehrál ve Finsku, poté si ale plácl s Třincem, což se ukázalo jako skvělé rozhodnutí. Špaček nakoukl do reprezentace, v devíti zápasech základní části posbíral 11 (2+9) bodů a náramně mu sedlo i play-off. V tom dal dvě branky a přidal 12 asistencí. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud