Klepou na dveře Klubu legend. 3 ligoví fotbalisté, kteří se v příští sezoně ocitnou v elitní společnosti

Jsou fotbalisté, kteří v české nejvyšší soutěži odehrají jen pár zápasů a tiše zmizí ze scény, na druhé straně jsou ale takoví, kteří zapíšou do statistik i přes tři stovky střetnutí a zařadí se do Klubu legend. V příští sezoně do něj zamíří další borci.

Z aktivních ligových fotbalistů má na kontě nejvíc zápasů (422) Milan Petržela. Do Klubu legend patří také Václav Procházka, Josef Jindřišek, Marek Matějovský či Ondřej Kúdela. Tři hráči stojí těsně před branami Klubu legend. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jiří Fleišman (Baník Ostrava) – 294 zápasů

Jiří Fleišman.jpg

V 36 letech patří obránce Jiří Fleišman k nejzkušenějším hráčům ve Fortuna lize. V nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2010/11 v dresu Liberce, kde strávil necelých šest sezon, načež byl tři roky hráčem Mladé Boleslavi. V průběhu ročníku 2017/18 zamířil do Baníku, kde má podepsanou smlouvu ještě na příští sezonu. V lize dosud odehrál 294 střetnutí, dal 12 gólů a zaznamenal 25 asistencí. V historických statistikách soutěže figuruje na třetím místě v počtu přihrávek, obranných soubojů a vyhraných obranných soubojů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Kovařík (Viktoria Plzeň) – 295 zápasů

Jan Kovařík.jpg

Jan Kovařík přišel do Plzně v roce 2013 za 16 milionů korun z Jablonce a v klubu tohoto obchodu asi nikdy nelitovali. Západočechům totiž pomohl ke čtyřem ligovým titulům. Celkem jich ale získal pět, protože v roce 2009 se radoval z prvenství v lize ještě v dresu Slavie.

Za pár dní mu bude 33 let a celou profesionální kariéru odehrál v české nejvyšší soutěži. K metě tří set utkání mu zbývá jen pětkrát nastoupit na hřiště v nadcházející sezoně. Ve Viktorce má podepsanou smlouvu ještě na příští ročník, ale proslýchá se, že s ním už v Plzni moc nepočítají a mohl by odejít do jiného klubu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Vondrášek (FK Teplice) – 299 zápasů

Tomáš Vondrášek.jpg

Obránce Tomáš Vondrášek je v české nejvyšší soutěži „úkazem“. V lize debutoval v sezoně 2008/09 v dresu Teplic a od té doby je severočeskému klubu věrný. Na podzim mu bude 34 let, takže může mít před sebou ještě pár let na vrcholové úrovni. Už premiérové střetnutí nadcházejícího ročníku ho zařadí mezi legendy, protože se dostane na metu tří set odehraných ligových utkání. V dosavadních 299 zápasech nastřílel 18 branek a zaznamenal 19 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud