Klepou na dveře Klubu legend. 3 fotbalisté, kteří se do konce aktuální ligové sezony ocitnou v elitní společnosti

Jsou fotbalisté, kteří v české nejvyšší soutěži odehrají jen pár zápasů a tiše zmizí ze scény, na druhé straně jsou ale takoví, kteří zapíšou do statistik i přes tři stovky střetnutí a zařadí se do Klubu legend. Ještě než skončí aktuální sezona, zamíří do něj další borci.

Z aktivních ligových fotbalistů má na kontě nejvíc zápasů (476) Milan Petržela. Do Klubu legend patří také Václav Procházka, Josef Jindřišek, Marek Matějovský či Martin Fillo. Tři hráči stojí těsně před branami Klubu legend. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michal Kadlec (1. FC Slovácko) – 293 zápasů

Michal Kadlec-Slovácko.jpg

Bez Michala Kadlece si v posledních sezonách nelze sestavu Slovácka představit. Osmatřicetiletý veterán má pořád na českou soutěž hodně slušnou kvalitu a na tom, že je mužstvo z Uherského Hradiště na pátém místě tabulky, má nemalou zásluhu. V aktuálním ročníku odehrál 25 ligových zápasů, pravidelně začíná v základní jedenáctce a na hřišti bývá až do posledních minut. Pokud odehraje všechny zbývající střetnutí i souboje v nadstavbové části, vstoupí za pár týdnů do Klubu legend.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Petr Reinberk (1. FC Slovácko) – 297 zápasů

Petr Reinberk.jpg

Obránce Petr Reinberk je „úkazem“ české nejvyšší soutěže. Nikdy v ní totiž neoblékl jiný dres, než stejnokroj Slovácka. Premiérové duely odehrál v sezoně 2010/11 a od té doby až do současnosti zvládl naskočit do 297 utkání. Pokud se objeví v závěrečných třech zápasech základní části ligy této sezony, dostane se na kulatou metu 300 střetnutí a vstoupí do Klubu legend. Pokud ne, jistě se mu to podaří v nadstavbové části. Ve věku 33 let stále patří k pilířům sestavy a v Uherském Hradišti jistě ještě odehraje nejeden povedený zápas, protože aktuální smlouva ho v klubu váže do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Antonín Fantiš (FC Zlín) – 298 zápasů

Antonín Fantiš-Zlín3.jpg

Už v roce 2008 byl zařazen Antonín Fantiš do kádru fotbalové Příbrami, o dva roky později odešel velký talent do Ostravy. Rychlonohý útočník nebo ofenzivní záložník, který trénoval v Celtiku Glasgow, měl našlápnuto k zajímavé kariéře. V Baníku patřil mezi opory a věděly o něm také zahraniční kluby. V roce 2014 ho ulovil do kádru Jablonec, odkud zamířil na hostování do Zlína, které se v létě roku 2016 změnilo v přestup. V létě 2018 se do Příbrami opět vrátil, ale tím pendlování mezi oběma kluby neskončilo. Od července následujícího roku je opět hráčem Zlína, v jehož dresu míří k metě tří set odehraných utkání v nejvyšší soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud