4. Martin Suchomel (19 let) – 150 tisíc eur  Devatenáctiletý Martin Suchomel zatím čeká na debut v nejvyšší soutěži dospělých, už se ale objevil v pohárovém utkání proti Slavii a rozhodně nebyl na hřišti jen do počtu. Odchovanec letenského klubu hraje na postu levého beka, kde má poměrně kvalitní konkurenci. Poslední aktualizaci jeho ceny provedl portál TransferMarkt loni v prosinci, kdy ji oproti hodnotě z října 2021 posunul na rovný dvojnásobek. Profimedia.cz

4. Martin Suchomel (19 let) – 150 tisíc eur
Devatenáctiletý Martin Suchomel zatím čeká na debut v nejvyšší soutěži dospělých, už se ale objevil v pohárovém utkání proti Slavii a rozhodně nebyl na hřišti jen do počtu. Odchovanec letenského klubu hraje na postu levého beka, kde má poměrně kvalitní konkurenci. Poslední aktualizaci jeho ceny provedl portál TransferMarkt loni v prosinci, kdy ji oproti hodnotě z října 2021 posunul na rovný dvojnásobek. | Profimedia.cz

Klenoty z Letné. Podívejte se, kolik stojí 4 hráči Sparty, kterým ještě nebylo 20 let

Na soupisce Sparty aktuálně figurují tři hráči, kterým je více než 30 let. Na druhé straně najdeme ale několik mladíků, kteří patří stále mezi teenagery.

Kolik stojí mladé a perspektivní fotbalové naděje pražské Sparty? Zaměřili jsme se na kvarteto talentů figurujících na soupisce letenského celku. Aktuální tržní ceny těchto hráčů podle portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Martin Suchomel (19 let) – 150 tisíc eur

Martin Suchomel.jpg

Devatenáctiletý Martin Suchomel zatím čeká na debut v nejvyšší soutěži dospělých, už se ale objevil v pohárovém utkání proti Slavii a rozhodně nebyl na hřišti jen do počtu. Odchovanec letenského klubu hraje na postu levého beka, kde má poměrně kvalitní konkurenci. Poslední aktualizaci jeho ceny provedl portál TransferMarkt loni v prosinci, kdy ji oproti hodnotě z října 2021 posunul na rovný dvojnásobek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Martin Vitík (19 let) – 1,5 milionu eur

Martin Vitík1.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě předloni na podzim ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní devatenáctiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál.

Pod trenérem Vrbou ale v aktuálním ročníku nedostává mnoho příležitostí, aby se dál rozvíjel. Pokud by jeho výkonnostní růst pokračoval, může na něm Sparta jednou pořádně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu 1,5 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Adam Karabec (18 let) – 2,4 milionu eur

Adam Karabec1.jpg

Záložník Adam Karabec má teprve osmnáct let, ale v prvním týmu Sparty debutoval už v ročníku 2019/20, v němž absolvoval deset utkání a vstřelil premiérovou ligovou branku. V tom minulém už naskočil do 23 zápasů a zaznamenal tři góly. V aktuální sezoně odehrál 17 střetnutí, ve kterých dal dvě branky a přidal dvě asistence.

Mládežnický reprezentant, který má na Letné podepsaný kontrakt do roku 2023, stál už v prosinci 2020 podle portálu TransferMarkt rovný milion eur a za poslední rok jeho cena poskočila výrazně nahoru a nyní činí skoro dva a půl milionu eur. Už nyní je v hledáčku mnoha bohatých evropských velkoklubů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Adam Hložek (19 let) – 19 milionů eur

Adam Hložek3.jpg

Devatenáctiletý Adam Hložek má nakročeno k parádní kariéře. Už nyní patří ke klíčovým hráčům Sparty Praha a k nejlepším fotbalistům v tuzemské Fortuna lize. Není divu, že se o jeho podpis na smlouvě ucházejí velké a bohaté kluby, především z italské Serie A. Psalo se o zájmu Neapole, Interu Milán a Juventusu, ale také anglického West Hamu United. Pokud bude i nadále vykazovat formu, kterou předváděl dosud, pak jeho cena může vyskočit ještě víc nahoru. Momentálně je podle portálu TransferMarkt těsně pod hranicí 20 milionů eur.

V aktuálním ligovém ročníku je nejlepším střelcem i nahrávačem soutěže. V 21 zápasech zaznamenal 16 asistencí a v součtu s šesti vstřelenými brankami je nejproduktivnějším fotbalistou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud