Moses Usor (Slavia Praha) - 2 mil. eur  Stejnou hodnotu jako Schranz má i jeho ofenzivní slávistický parťák Moses Usor. Dvacetiletý nigerijský štírek zaujal v předsezonní přípravě a vybojoval si místo ve slávistickém kádru. V lize na podzim naskočil do 15 duelů a dal čtyři góly. 
 Casper Höjer (Sparta Praha) - 2,2 mil. eur  Levý obránce z Dánska přišel do Sparty před loňskou sezonou, v té ale odehrál kvůli zranění jen jedenáct zápasů. Letos už je však fit a stal se důležitým článkem sestavy rudého celku. Sedmadvacetiletý Casper Höjer je navíc velmi produktivní, na podzim dal dva góly a přidal osm nahrávek. 
 Oscar Dorley (Slavia Praha) - 3,5 mil. eur  Čtyřiadvacetiletý liberijský univerzál, který umí nastoupit na kraji obrany i ve středu zálohy, přišel do Slavie v rozehrané sezoně 2019/20 z Liberce. V Edenu musí bojovat s tvrdou konkurencí, Oscar Dorley si ale místo v sestavě vždy našel. Pro kouče Jindřicha Trpišovského je hodně důležitým článkem týmu. 
 Yira Sor (Slavia Praha) - 5 mil. eur  Stal se kometou loňské sezony. Tu načal v Baníku, v zimě však putoval za třicet milionů korun do Slavie. Yira Sor zaujal parádními výkony na evropské scéně, kde oslovil i belgický Genk. Ten nabízel za nigerijského rychlíka 250 milionů korun, sešívaní ale dvaadvacetiletého Sora nepustili. Teď toho nejspíš litují.
6
Fotogalerie

Klenoty z Letné i Edenu. Toto je 6 nejdražších cizinců, kteří působí v české lize

V české lize v posledních letech působila vždy řada kvalitních zahraničních fotbalistů. Stejně je tomu i letos.

Českou soutěží v minulosti prošli Bony Wilfried, Juraj Kucka, Edin Džeko, Alexander Bah či Abdallah Sima. Řada zajímavých (a taky drahých) cizinců působí ve Fortuna lize taky letos. Vybrali jsme, podle portálu transfermarkt.de, šest nejdražších z nich. Podívejte se, kteří to jsou. 

Pokračování 2 / 7

Ivan Schranz (Slavia Praha) - 2 mil. eur 

Ivan Schranz Panathinaikos Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slavie jej přivedla před rokem z Jablonce, ve kterém byl slovenský reprezentant hodně produktivní. Povedenou sezonu odehrál i ve Slavii a loňský ročník okořenil deseti ligovými góly. Velmi platný byl Ivan Schraz i letos, nastupoval v útoku či na křídle, ale když bylo potřeba, tak zaskočil i na kraji obrany. V zářijovém utkání proti Ballkani se ale ošklivě zranil a podzim pro něj předčasně skončil. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Moses Usor (Slavia Praha) - 2 mil. eur 

Moses Usor Panathinaikos Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejnou hodnotu jako Schranz má i jeho ofenzivní slávistický parťák Moses Usor. Dvacetiletý nigerijský štírek zaujal v předsezonní přípravě a vybojoval si místo ve slávistickém kádru. V lize na podzim naskočil do 15 duelů a dal čtyři góly. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Casper Höjer (Sparta Praha) - 2,2 mil. eur 

Casper Hojer 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Levý obránce z Dánska přišel do Sparty před loňskou sezonou, v té ale odehrál kvůli zranění jen jedenáct zápasů. Letos už je však fit a stal se důležitým článkem sestavy rudého celku. Sedmadvacetiletý Casper Höjer je navíc velmi produktivní, na podzim dal dva góly a přidal osm nahrávek. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Oscar Dorley (Slavia Praha) - 3,5 mil. eur 

Oscar Slavia 21.jpg

Čtyřiadvacetiletý liberijský univerzál, který umí nastoupit na kraji obrany i ve středu zálohy, přišel do Slavie v rozehrané sezoně 2019/20 z Liberce. V Edenu musí bojovat s tvrdou konkurencí, Oscar Dorley si ale místo v sestavě vždy našel. Pro kouče Jindřicha Trpišovského je hodně důležitým článkem týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Yira Sor (Slavia Praha) - 5 mil. eur 

Yira Sor 22 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stal se kometou loňské sezony. Tu načal v Baníku, v zimě však putoval za třicet milionů korun do Slavie. Yira Sor zaujal parádními výkony na evropské scéně, kde oslovil i belgický Genk. Ten nabízel za nigerijského rychlíka 250 milionů korun, sešívaní ale dvaadvacetiletého Sora nepustili. Teď toho nejspíš litují. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Peter Olayinka (Slavia Praha) - 6,5 mil. eur 

Peter Olayinka Slavia Feyenoord.jpg

Nejdražším ligovým cizincem je šestadvacetiletý Peter Olayinka, který je už od roku 2018 ve Slavii. V české soutěži, ve které hrával i za Duklu, si připsal už více než 130 startů a 32 branek. Už delší čas se však spekuluje o jeho možném odchodu, nedávno okolo něj kroužily kluby z Turecka. Udrží jej Slavia i přes zimu? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud