6. - 7. Dávid Hancko (Sparta Praha) - 2,5 milionu eur  Je to jen pár dnů, co Spartu posílil mladý slovenský reprezentant Dávid Hancko. Jednadvacetiletý stoper, který může hrát také na levé straně obrany, přišel na Letnou z italské Fiorentiny na roční hostování s opcí. V národním týmu naskočil zatím do čtyř zápasů, v Serii A se objevil na hřišti v pěti utkáních. Podle portálu TransferMarkt je jeho současná hodnota 2,5 milionu eur. Profimedia.cz
 6. - 7. Florin Nita (Sparta Praha) - 2,5 milionu eur  Sparta vydělala na odchodu gólmana Martina Dúbravky do Newcastlu United a na jeho místo přivedla loni v lednu Florina Nitu. Bývalý gólman FCSB, který má na kontě i start v rumunské reprezentaci, přišel za 34,5 milionu korun. Dnes je jeho cena ještě o pár milionů vyšší. Profimedia.cz
 5. Peter Olayinka (Slavia Praha) - 2,75 milionu eur  Nigerijský ofenzivní záložník Peter Olayinka se v Edenu objevil před rokem a pražský klub za něho zaplatil více než 80 milionů korun. Během minulé sezony odehrál 24 zápasů, ve kterých dal šest branek. Letos zatím jen paběrkuje minuty. Profimedia.cz
 2. - 4. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) - 3,5 milionu eur  Rumunský reprezentant Nicolea Stanciu přišel do české ligy loni v lednu z Anderlechtu, který ho rok předtím koupil za deset milionů eur. Do Sparty však dorazil „jen“ za 96 milionů korun. Převzal Rosického desítku a měl se stát novým lídrem rudé mašiny. Na Letné ovšem vydržel jen rok a následně zamířil do saúdskoarabského Al-Ahli, kde však pobyl pouhý půlrok a už byl zase zpět v Praze. Nyní ale obléká dres Slavie a v Edenu patří k nejdražším hráčům. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Pěkně drahé zboží. 7 cizinců z české ligy, kteří mají podle portálu TransferMarkt nejvyšší tržní cenu

Fotbalová liga se čím dál více otevírá cizincům. Za zahraniční hráče platí české kluby i desítky milionů korun. Někdy jde jejich cena během působení na tuzemských trávnících ještě více nahoru.

slide-nejdražší cizinci v lize.jpg

Kteří ligoví cizinci aktuálně stojí nejvíc peněz? Žebříček sedmi nejdražších zahraničních hráčů podle renomovaného portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 8

6. - 7. Dávid Hancko (Sparta Praha) - 2,5 milionu eur

Dávid Hancko.jpg

Je to jen pár dnů, co Spartu posílil mladý slovenský reprezentant Dávid Hancko. Jednadvacetiletý stoper, který může hrát také na levé straně obrany, přišel na Letnou z italské Fiorentiny na roční hostování s opcí. V národním týmu naskočil zatím do čtyř zápasů, v Serii A se objevil na hřišti v pěti utkáních. Podle portálu TransferMarkt je jeho současná hodnota 2,5 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

6. - 7. Florin Nita (Sparta Praha) - 2,5 milionu eur

Florin Nita.jpg

Sparta vydělala na odchodu gólmana Martina Dúbravky do Newcastlu United a na jeho místo přivedla loni v lednu Florina Nitu. Bývalý gólman FCSB, který má na kontě i start v rumunské reprezentaci, přišel za 34,5 milionu korun. Dnes je jeho cena ještě o pár milionů vyšší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

5. Peter Olayinka (Slavia Praha) - 2,75 milionu eur

Peter Olayinka.jpg

Nigerijský ofenzivní záložník Peter Olayinka se v Edenu objevil před rokem a pražský klub za něho zaplatil více než 80 milionů korun. Během minulé sezony odehrál 24 zápasů, ve kterých dal šest branek. Letos zatím jen paběrkuje minuty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

2. - 4. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) - 3,5 milionu eur

Nicolae Stanciu-Slavia.jpg

Rumunský reprezentant Nicolea Stanciu přišel do české ligy loni v lednu z Anderlechtu, který ho rok předtím koupil za deset milionů eur. Do Sparty však dorazil „jen“ za 96 milionů korun. Převzal Rosického desítku a měl se stát novým lídrem rudé mašiny. Na Letné ovšem vydržel jen rok a následně zamířil do saúdskoarabského Al-Ahli, kde však pobyl pouhý půlrok a už byl zase zpět v Praze. Nyní ale obléká dres Slavie a v Edenu patří k nejdražším hráčům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

2. - 4. Nikolaj Komličenko (Mladá Boleslav) - 3,5 milionu eur

Nikolaj Komličenko.jpg

Nikolaj Komličenko se stal absolutním králem minulé ligové sezony. Ruský snajpr byl s 29 góly suverénně nejlepším kanonýrem soutěže a zároveň vytvořil střelecký rekord ligy. Navrch přidal sedm asistencí a dostal se do ruské reprezentace. Jeho výkony nezůstaly bez zájmu ze strany bohatších klubů. Nyní se proslýchá, že jeho dny v Mladé Boleslavi jsou sečteny a brzy by měl zamířit za novým angažmá do Lokomotivu Moskva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2. - 4. Guélor Kanga (Sparta Praha) - 3,5 milionu eur

Guélor Kanga1.jpg

Sparta o něj dlouho stála, finální dohoda se však připravovala velmi dlouho. Guélor Kanga nakonec na Letnou dorazil loni v lednu za 25,5 milionu korun. Tržní hodnota reprezentačního záložníka Gabonu je dnes ovšem výrazně vyšší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

1. Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň) - 6,5 milionu eur

Patrik Hrošovský 3.jpg

Nejdražším ligovým hráčem je v tuto chvíli slovenský záložník Patrik Hrošovský. Sedmadvacetiletý středopolař si v Plzni vybudoval nezastupitelnou pozici a patří ke klíčovým oporám týmu. Mnoho času už ale na západě Čech nestráví. Viktoria svůj klenot totiž prodala do belgického Genku. Kluby se ovšem dohodly na tom, že do kádru účastníka nadcházejícího ročníku Ligy mistrů se přesune poté, co odehraje v Plzni předkolo (nebo předkola) Evropské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud