Klenoty mezi lvíčaty. 5 ligových hráčů z týmu pro EURO s nejvyšší hodnotou

Mistrovství Evropy hráčů do 21 let klepe na dveře a český tým na něm bude patřit k hlavním favoritům. Ve výběru Vítězslava Lavičky je sedm legionářů, ale také několik hráčů z domácí soutěže, jejichž cena může jít po šampionátu hodně nahoru.

Untitled 1.jpg

Nejdražším hráčem českého týmu je Patrik Schick, za něhož má Juventus zaplatit 800 milionů korun. Antonín Barák odešel ze Slavie do Udinese za 80 milionů korun, zhruba polovinu stál FC Kodaň Michael Lüftner. Draze by případné zájemce vyšli i Václav Černý s Jakubem Janktem a po Euru by se mohli "prodat" i další fotbalisté z domácí soutěže. Tržní hodnoty pěti nejdražších z nich (podle portálu transfermarkt.cz) najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Trávník (Jablonec) – cca 20,2 mil. Kč

Michal Trávník Jablonec.jpg

Dosavadní kapitán Aleš Čermák se sám dostal mimo nominaci, a tak místo něj navlékne kapitánskou pásku Michal Trávník. Třiadvacetiletý záložník patří k nejatraktivnějšímu ligovému "zboží" a usilují o něj přední tuzemské kluby. Autor tří letošních branek je údajně v hledáčku Slavie, která v něm vidí náhradu za Antonína Baráka. Cena bude ale vysoká, možná i dvacet milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Michal Sáček (Sparta) – cca 27 mil. Kč

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Část uplynulé sezony vedl sparťanský tým David Holoubek, který dal hodně prostoru i talentovaným mladíkům. Nabídnutého prostoru využil zejména Michal Sáček, který v sezoně odehrál 15 zápasů a od 22. kola nechyběl v základní sestavě. Dvacetiletý záložník se dostal do hledáčku seniorské reprezentace a nyní míří na "malé" Euro. Pokud mu vyjde, jeho cena by měla jít ještě nahoru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Souček (Slavia) – cca 33,7 mil. Kč

Tomáš Souček Liberec.jpg

Dvaadvacetiletý slávistický odchovanec doplatil na přetlak v sešívaném kádru a v zimě odešel na hostování do Liberce. Udělal to nejlepší, co mohl. Tomáš Souček dostal pod Ještědem spoustu prostoru a dokonce se probojoval do národního týmu, za který odehrál poslední duely v Belgii a Norsku. V obou zkouškách obstál a v Liberci se smiřují s jeho odchodem. Prosadí se však v Edenu?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Aleš Matějů (Plzeň) - cca 33,7 mil. Kč

Aleš Matějů Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jsou to dva roky, co Aleš Matějů přestoupil z Příbrami do Plzně. V kádru Viktorky se nečekaně rychle dostal do sestavy a v letošní sezoně odehrál 18 zápasů. Ve Viktorce panuje s jeho výkony spokojenost a oporou by měl být i na Euru. Už nyní stojí více než třicet milionů korun a to je mu teprve 21 let.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Lukáš Juliš (Sparta) – cca 35,1 mil. Kč

Lukáš Juliš Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Nejdražší ligový hráč v Lavičkově kádru. Cena Lukáše Juliše stoupla vzhůru v ročníku 2015/16, během něhož se prosazoval v Evropské lize. Říkalo se, že Sparta našla nového Davida Lafatu, dvaadvacetiletý forvard se ale letos trefil jen třikrát.

Za jednadvacítku odehrál dosud pět zápasů a vstřelil jeden gól. Na hrotu útoku bude řádit Patrik Schick, Juliš však může hrát i z kraje záložní řady. Řekne si o nové angažmá? Sparta má v současné době šest útočníků...

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud