Klenot za milion eur. 4 české kluby, do kterých by mohl odejít Dávis Ikaunieks

Když Dávis Ikaunieks přišel před rokem a půl do Jihlavy, stál Vysočinu zhruba dva miliony korun. O několik měsíců je jeho cena přibližně milion eur a je jedním z nejžádanějších ligových hráčů.

Davis Ikaunieks 2.jpg
Dávis Ikaunieks je v kurzu. V létě se o něj strhne pořádný boj. (Foto: Profimedia.cz)

O čtyřiadvacetiletého lotyšského reprezentanta je zájem. Dávis Ikaunieks se objevil v hledáčku ruských klubů, autor letošních osmi branek by ale v létě mohl odejít i do některého z elitních tuzemských týmů. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jablonec

JAblonecL.jpg

Moc nechybělo a Ikaunieks už mohl být hráčem Jablonce. Severočeši v zimě přišli o Stanislava Tecla a Ondřeje Mihálika, a právě lotyšský reprezentant je měl nahradit. Jablonec za něj nabídl 12 milionů korun, ale neuspěl. Zvýší v létě svou nabídku?

 

Pokračování 3 / 5

Plzeň

PlzeňL.jpg

O zájmu Plzně se zatím příliš nemluvilo, ale co není, to může být. Viktorka totiž v létě nejspíš přijde o Michaela Krmenčíka, za kterého obdrží tučný balík peněz. Plzeň si už sice vyhlédla náhradu a přivedla Tomáše Chorého, v létě by se navíc měl vrátit Jakub Řezníček, avšak Ikaunieks by se mohl stát další útočnou variantou pro Ligu mistrů.

 

Pokračování 4 / 5

Slavia

SlaviaL.jpg

Byl to jeden z příběhů posledních přestupních dnů. Do hry o Ikauniekse se totiž vložila i Slavia, o lotyšského snajpra měl prý zájem kouč Jindřich Trpišovský, kterému se v zimě zranil Muris Mešanovič. Další forvard po bok Milana Škody, Stanislava Tecla a Tomáše Necida ale do Edenu nakonec nepřišel.

 

Pokračování 5 / 5

Sparta

SpartaL.jpg

Kde kdo si myslel, že se Sparta v zimě zaměří na hledání nového útočníka. David Lafata brzy skončí, Marc Janko se neosvědčil a Josef Šural je zraněný. V hledáčku letenského týmu se prý objevil právě Ikaunieks, Andrea Stramaccioni ale nakonec žádného dalšího útočníka nepřivedl. Kdo ví, právě to mu možná zlomilo vaz…

 

Doporučujeme

Články odjinud