Jakub Brabec (Viktoria Plzeň) – 2,5 mil. eur. Bývalý sparťanský stoper se po misích v Belgii a Turecku zabydlel v sestavě Plzně a dokonce se stal kapitánem Viktorky. Osmadvacetiletý Jakub Brabec se vrátil i do reprezentace, které loni gólem pomohl v zápase s Anglií. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Masopust (Slavia Praha) – 2,5 mil. eur. Stejně jako Brabec stojí i Lukáš Masopust ze Slavie. Okolo reprezentačního záložníka v létě kroužil anglický West Ham, který nabízel i výrazně vyšší částku, než 2,5 milionů eur, sešívaní ho ale do Premier League nepustili. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň) – 2,5 mil. eur. Třetím hráčem, jehož tržní cena je 2,5 milionů eur, je Lukáš Kalvach. Reprezentační záložník patří k oporám Plzně, která v létě měla co dělat, aby jej udržela. Okolo pětadvacetiletého Kalvacha totiž kroužily kluby z Ruska i Německa. Foto: Profimedia.cz
 Petr Ševčík (Slavia Praha) – 2,5 mil. eur. Stejnou cenu určil portál transfermarkt.de také Petru Ševčíkovi, z něhož vyrostl jeden z klíčových hráčů Slavie. V Edenu je nepostradatelný, je však otázkou, jestli se šestadvacetiletý záložník ještě dočká zahraničního angažmá. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Klenot Hložek či posila z PSV. 7 nejdražších Čechů, kteří působí ve Fortuna lize

Fotbalová Fortuna liga je velkou zásobárnou české reprezentace. I díky tomu jsou ceny ligových fotbalistů vysoké.

Bez názvu.jpg

Ve fotbalové Fortuna lize působí několik drahých cizinců, například Nicolae Stanciu nebo Peter Olayinka. Ale taky řada českých fotbalistů, kteří jsou na přestupovém trhu hodně drazí. Jména sedmi ligových Čechů, kteří mají podle portálu transfermarkt.de nejvyšší tržní hodnotu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Jakub Brabec (Viktoria Plzeň) – 2,5 mil. eur

Jakub Brabec Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý sparťanský stoper se po misích v Belgii a Turecku zabydlel v sestavě Plzně a dokonce se stal kapitánem Viktorky. Osmadvacetiletý Jakub Brabec se vrátil i do reprezentace, které loni gólem pomohl v zápase s Anglií.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Lukáš Masopust (Slavia Praha) – 2,5 mil. eur

Lukáš Masopust Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Brabec stojí i Lukáš Masopust ze Slavie. Okolo reprezentačního záložníka v létě kroužil anglický West Ham, který nabízel i výrazně vyšší částku, než 2,5 milionů eur, sešívaní ho ale do Premier League nepustili.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň) – 2,5 mil. eur

Lukáš Kalvach Plzeň 2.jpg

Třetím hráčem, jehož tržní cena je 2,5 milionů eur, je Lukáš Kalvach. Reprezentační záložník patří k oporám Plzně, která v létě měla co dělat, aby jej udržela. Okolo pětadvacetiletého Kalvacha totiž kroužily kluby z Ruska i Německa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Petr Ševčík (Slavia Praha) – 2,5 mil. eur

Petr Ševčík Slavia 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejnou cenu určil portál transfermarkt.de také Petru Ševčíkovi, z něhož vyrostl jeden z klíčových hráčů Slavie. V Edenu je nepostradatelný, je však otázkou, jestli se šestadvacetiletý záložník ještě dočká zahraničního angažmá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Michal Sadílek (Slovan Liberec) – 3,2 mil. eur

Michal Sadílek PSV 3.jpg

Jednadvacetiletý Michal Sadílek už nakoukl do reprezentace, s PSV Eindhoven si zahrál Ligu mistrů a nastupoval v základní sestavě slavného nizozemského klubu. Teď ale působí na hostování v Liberci, který jej získal na roční hostování.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 6 mil. eur

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

Nejdražším ligovým brankářem je Ondřej Kolář ze Slavie, jenž nyní stojí šest milionů eur. Dá se však čekat, že jeho přestupová cena bude daleko vyšší. Není to totiž tak dávno, co za něj francouzské Nice nabízelo 400 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Adam Hložek (Sparta Praha) – 9 mil. eur

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Je mu sice teprve 18 let, přesto už je nejdražším fotbalistou Fortuna ligy. Sparťanský klenot aktuálně stojí devět milionů eur, jeho cena však nejspíš ještě poroste.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud