Rytíři Kladno  Tomáš Plekanec je kladenským rodákem a jedním z líhně tamních talentů. V kladenském dresu začínal, prošel zde mládežnickými kategoriemi a v sezoně 1998/99 zasáhl i do tří extraligových zápasů. Během dalších let jeho role rostla, v ročníku 2001/02 posbíral už 23 bodů a následně odešel do zámoří. Do Kladna se vrátil během poslední výluky NHL. V sezoně 2012/13 odehrál za Rytíře 32 zápasů, v nichž dal 21 branek a přidal 25 asistencí. Poté, co ukončil angažmá v NHL na podzim roku 2018, to byl právě mateřský klub, kam zamířil. Měl tehdy pomoci s návratem do extraligy - odehrál deset utkání v základní části, v nichž zaznamenal 12 bodů, činil se i play-off a v baráži o nejvyšší soutěž. Byl tahounem mužstva, který si držel průměr více než jednoho bodu na zápas a přivedl Rytíře mezi elitu. Více než tři roky byl kapitánem týmu, než v říjnu 2023 definitivně pověsil brusle na skobu.

Rytíři Kladno
Tomáš Plekanec je kladenským rodákem a jedním z líhně tamních talentů. V kladenském dresu začínal, prošel zde mládežnickými kategoriemi a v sezoně 1998/99 zasáhl i do tří extraligových zápasů. Během dalších let jeho role rostla, v ročníku 2001/02 posbíral už 23 bodů a následně odešel do zámoří. Do Kladna se vrátil během poslední výluky NHL. V sezoně 2012/13 odehrál za Rytíře 32 zápasů, v nichž dal 21 branek a přidal 25 asistencí. Poté, co ukončil angažmá v NHL na podzim roku 2018, to byl právě mateřský klub, kam zamířil. Měl tehdy pomoci s návratem do extraligy - odehrál deset utkání v základní části, v nichž zaznamenal 12 bodů, činil se i play-off a v baráži o nejvyšší soutěž. Byl tahounem mužstva, který si držel průměr více než jednoho bodu na zápas a přivedl Rytíře mezi elitu. Více než tři roky byl kapitánem týmu, než v říjnu 2023 definitivně pověsil brusle na skobu.

 Kometa Brno  Hned během první sezony po návratu ze zámoří se Tomáš Plekanec sice upsal Kladnu, ale protože si chtěl zahrát také v extralize, umožnil mu klub hostování a střídavý start za brněnskou Kometu. Následně se hostování změnilo v přestup. Zkušený forvard strávil v moravské metropoli sezonu 2019/20 a pak se vrátil do Kladna pomáhat (opět) s návratem mezi elitu.
 Slaný  V sezoně 1999/2000 nastupoval Tomáš Plekanec za kladenskou juniorku. Tehdy byl velmi produktivní, už měl za sebou premiéru v extralize a získal i další zkušenosti s dospělým hokejem. Kladno ho zapůjčilo do Slaného, kde talentovaný útočník odehrál tři zápasy a připsal si jednu asistenci.
 Kralupy nad Vltavou  Klub ze Slaného nebyl jediný, kam Kladno Tomáše Plekance v ročníku 1999/2000 zapůjčilo. Šest zápasů tehdy odehrál i za Kralupy nad Vltavou a připsal si v nich dva góly a dvě asistence. Ve stejné sezoně startoval na mistrovství světa osmnáctek a na turnaji zaznamenal dva kanadské body.
 Mladá Boleslav  V sezoně 2000/01 už měl Tomáš Plekanec pevné místo v kladenském kádru a v nejvyšší soutěži odehrál 47 zápasů. Ve stejném ročníku si odskočil i do Mladé Boleslavi, která tehdy ještě hrála třetí nejvyšší soutěž. A vedlo se mu parádně, ve čtyřech zápasech základní části posbíral deset bodů za pět gólů a pět asistencí, stejná čísla pak navíc přidal i v play-off. V této sezoně se navíc stal juniorským mistrem světa, získal ocenění pro nejlepšího extraligového nováčka a zároveň se stal nejproduktivnějším extraligovým juniorem.
5
Fotogalerie

Kladno a dál? Připomeňte si 5 českých klubů, ve kterých si zahrál útočník Tomáš Plekanec

Když útočník Tomáš Plekanec ukončil na podzim roku 2018 angažmá v NHL, začalo se horlivě spekulovat, kde bude jeho příští působiště. Vrátil se do vlasti, kde působil, než loni v říjnu definitivně ukončil kariéru, v pěti klubech.

Drtivou většinu kariéry strávil v zámoří, přesto si Tomáš Plekanec užil hokeje i na českých stadionech. Víte, ve kterých tuzemských klubech a soutěžích hrál? Odpověď najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Rytíři Kladno

Tomáš Plekanec-Kladno (2).jpg

Tomáš Plekanec je kladenským rodákem a jedním z líhně tamních talentů. V kladenském dresu začínal, prošel zde mládežnickými kategoriemi a v sezoně 1998/99 zasáhl i do tří extraligových zápasů. Během dalších let jeho role rostla, v ročníku 2001/02 posbíral už 23 bodů a následně odešel do zámoří.

Do Kladna se vrátil během poslední výluky NHL. V sezoně 2012/13 odehrál za Rytíře 32 zápasů, v nichž dal 21 branek a přidal 25 asistencí. Poté, co ukončil angažmá v NHL na podzim roku 2018, to byl právě mateřský klub, kam zamířil. Měl tehdy pomoci s návratem do extraligy - odehrál deset utkání v základní části, v nichž zaznamenal 12 bodů, činil se i play-off a v baráži o nejvyšší soutěž. Byl tahounem mužstva, který si držel průměr více než jednoho bodu na zápas a přivedl Rytíře mezi elitu. Více než tři roky byl kapitánem týmu, než v říjnu 2023 definitivně pověsil brusle na skobu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Kometa Brno

Tomáš Plekanec-Brno.jpg

Hned během první sezony po návratu ze zámoří se Tomáš Plekanec sice upsal Kladnu, ale protože si chtěl zahrát také v extralize, umožnil mu klub hostování a střídavý start za brněnskou Kometu. Následně se hostování změnilo v přestup. Zkušený forvard strávil v moravské metropoli sezonu 2019/20 a pak se vrátil do Kladna pomáhat (opět) s návratem mezi elitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Slaný

Tomáš Plekanec-junior12.jpg

V sezoně 1999/2000 nastupoval Tomáš Plekanec za kladenskou juniorku. Tehdy byl velmi produktivní, už měl za sebou premiéru v extralize a získal i další zkušenosti s dospělým hokejem. Kladno ho zapůjčilo do Slaného, kde talentovaný útočník odehrál tři zápasy a připsal si jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Kralupy nad Vltavou

Plekanec.jpg

Klub ze Slaného nebyl jediný, kam Kladno Tomáše Plekance v ročníku 1999/2000 zapůjčilo. Šest zápasů tehdy odehrál i za Kralupy nad Vltavou a připsal si v nich dva góly a dvě asistence. Ve stejné sezoně startoval na mistrovství světa osmnáctek a na turnaji zaznamenal dva kanadské body.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Mladá Boleslav

Tomáš Plekanec-junior22.jpg

V sezoně 2000/01 už měl Tomáš Plekanec pevné místo v kladenském kádru a v nejvyšší soutěži odehrál 47 zápasů. Ve stejném ročníku si odskočil i do Mladé Boleslavi, která tehdy ještě hrála třetí nejvyšší soutěž. A vedlo se mu parádně, ve čtyřech zápasech základní části posbíral deset bodů za pět gólů a pět asistencí, stejná čísla pak navíc přidal i v play-off.

V této sezoně se navíc stal juniorským mistrem světa, získal ocenění pro nejlepšího extraligového nováčka a zároveň se stal nejproduktivnějším extraligovým juniorem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud