Kempný podepsal, další čeští beci jsou bez smlouvy. Kdo opustí NHL?

Kempný podepsal, další čeští beci jsou bez smlouvy. Kdo opustí NHL?

Kempný podepsal, další čeští beci jsou bez smlouvy. Kdo opustí NHL?

Do NHL míří noví čeští obránci. Jakub Jeřábek se bude rvát o místo v Montrealu, Radim Šimek si plácl se San Jose a Libor Šulák se pokusí překvapit v Detroitu. Jak jsou na tom ale čeští beci, kteří už v zámoří působí?

Bez názvu.jpg

Do uplynulého ročníku NHL zasáhlo osm českých obránců. Jakub Nakládal je už v KHL, Michalové Kempný s Rozsívalem prodloužili smlouvu v Chicagu, Radko Gudas má platný kontrakt s Philadelphií a další kvarteto je momentálně bez smlouvy. Co s nimi bude dál? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jakub Kindl

Jakub Kindl Florida.jpg

Nestává se často, aby reprezentační trenéři upřednostnili neokoukaného obránce ze Znojma před bekem ostříleným zkušenostmi z NHL. Před světovým šampionátem se to ale přihodilo a místo Jakuba Kindla jel do Paříže Libor Šulák.

Co bude s třicetiletým Kindlem dál? Bývalý bek Detroitu strávil poslední sezonu na Floridě, která mu vyplatila tři miliony dolarů. Kindl ale odehrál jen 39 zápasů a neustále pendloval mezi prvním týmem a farmou. Vedení Panthers zřejmě nepřesvědčil, aby mu dali nový kontrakt. Dostane ho ale jinde?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Zbyněk Michálek

Zbyněk Michálek.jpg

Dlouho byl ohromně ceněný díky své obětavosti, lehal do střel, bojoval pro tým, který se na něj mohl kdykoliv spolehnout. Ještě v září hrál na Světovém poháru a chystal se na novou sezonu v NHL. Arizona ho ale poslala na farmu a pětatřicetiletý Zbyněk Michálek se vrátil až v samém závěru.

Obránce s platem 3,2 milionů dolarů odehrál jen tři zápasy a nyní je bez smlouvy. Bývalý hráč Minnesoty, Pittsburghu a St. Louis však nepanikaří, je připraven i na variantu s koncem kariéry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Roman Polák

Roman Polák Toronto 2.jpg

Toronto se po letech strádání zvedlo a konečně si zahrálo play-off. Byl u toho také jednatřicetiletý Roman Polák, který bojoval v předešlém ročníku se San Jose o Stanley Cup. Před sezonou se vrátil do kanadské metropole a podepsal roční kontrakt na 3,25 milionů dolarů.

Odvedl si své, odehrál 77 zápasů a připsal si v nich jedenáct kanadských bodů. Sezonu končil v kladných číslech a o svou budoucnost by se neměl bát. Zůstane v Torontu, nebo to zkusí zase jinde?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Andrej Šustr

Andrej Šustr 2.jpg

Šestadvacetiletý Andrej Šustr debutoval v dresu Tampy Bay v sezoně 2012/13. Tehdy odehrál jen dva zápasy, v dalším ročníku zasáhl do 46 duelů a v následujících třech letech byl už pevným článkem sestavy Lightning.

Jenže účastníkovi Světového poháru skončila smlouva a rodák z Plzně proto odmítl i mistrovství světa. Během uplynulých dvou let si vydělal dohromady 2,9 milionů dolarů a patřil k nejhůře placeným bekům Tampy. Teď stojí před podpisem životního kontraktu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud