Když Voráček hrál naposledy za Columbus. 4 Češi, kteří v sezoně 2010/11 oblékali dres Blue Jackets

Jakub Voráček se vrací do míst, ve kterých začínal v NHL. Po letech opouští Philadelphii a znovu bude hrát za Columbus.

Voráček byl ve Philadelphii od roku 2011. V barvách Flyers vyzrál v lídra, stal se i kapitánem české reprezentace, jenže s Philadelphií nedosáhl na žádný velký úspěch. Navíc stále pobírá hodně tučný plat, a tak se ho vedení organizace rozhodlo vyměnit do Columbusu. Jak se mu v barvách Blue Jackets dařilo před odchodem k Flyers? A kteří další čeští hokejisté tehdy v klubu působili? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Jan Hejda 

Jan Hejda Columbus Jan Hejda.jpg

Jedním z českých hokejistů, který v sezoně 2010/11 hrál za Columbus, byl Jan Hejda. Tehdejší reprezentační obránce v NHL debutoval v barvách Edmontonu, po roce ale zamířil právě do Columbusu, ve kterém vydržel čtyři roky. S dresem Blue Jackets se loučil po stejné sezoně jako Voráček, během níž zaznamenal dvacet bodů. Další čtyři roky pak ještě nastupoval za Colorado. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Rostislav Klesla 

Rostislav Klesla Columbus.jpg

Společně s Hejdou patřil k pilířům zadních řad Columbusu. Rodák z Nového Jičína, z něhož Blue Jackets udělali v roce 2000 čtyřku draftu NHL, byl v Columbusu dlouhých deset let. Ročník 2010/11 byl ale jeho posledním, během něhož odehrál 45 zápasů a v jeho průběhu zamířil do Phoenixu. Za ten hrál ještě tři roky a po návratu domů posílil třinecké Oceláře. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Tomáš Kubalík 

Tomáš Kubalík.jpg

Za Columbus si zahrál taky Tomáš Kubalík, který je starším bratrem Dominika Kubalíka, jenž válí v barvách Chicaga. Jednatřicetiletý útočník, který se chystá na ročník ve francouzském Brestu, nastupoval v NHL dvě sezony, během nichž zasáhl do 12 duelů. Do statistik si připsal jeden gól a tři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Voráček 

Jakub Voráček Columbus.jpg

Voráčka Columbus získal v draftu roku 2007, ve kterém šel český útočník na řadu jako sedmý. Premiéru v NHL si odbyl v ročníku 2008/09, během něhož posbíral 38 bodů a s týmem si zahrál i play-off, což už se mu v dalších dvou letech nepovedlo. Během druhého ročníku zaznamenal 50 bodů a v sezoně 2010/11 jich přidal 46. Pak Columbus opustil. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud