Viktoria Plzeň – Zbrojovka Brno 2:3 (2012/13)  Sezonu 2012/13 Plzeň začala výhrou nad Hradcem Králové, jenže pak remizovala v Jihlavě a doma nestačila na Brno. Ještě patnáct minut před koncem Viktorka vedla 2:1, pak ale hosté dvakrát rychle udeřili a odvezli si všechny body. Profimedia.cz
 Viktoria Plzeň – Slavia Praha 0:1 (2012/13)  Zápasy Viktorky se Slavií bývají v posledních letech vyrovnané. Přesto se tehdy jednalo o velmi překvapivý výsledek. Plzeň vedla ligu čtyři kola před koncem o pět bodů a kráčela k titulu. Tehdy průměrná Slavia vyhrála a zadělala na drama. Jenže ztrácela i Sparta a Viktorka nakonec ligu vyhrála. Profimedia.cz
 Viktoria Plzeň – Mladá Boleslav 1:2 (2014/15)  Plzeň kráčela k dalšímu titulu, jenže remizovala v Teplicích a v následujícím 25. kole doma nestačila na Mladou Boleslav, za kterou se prosadili Skalák a Zahustel. Za Viktorku sice snížil Kolář, domácí ale skončili bez bodu. V dalším kole však Plzeň zabrala, porazila Slovácko, pak vyhrála 2:0 na Letné a ligu nakonec vyhrála o pět bodů před Spartou. Profimedia.cz
 Viktoria Plzeň – Vysočina Jihlava 0:1 (2017/18)  O titulu Plzně v sezoně 2017/18 po první polovině soutěže skoro nikdo nepochyboval. Viktorka na podzim ztratila pouhé dva body, na jaře ale začala klopýtat. Nejprve remizovala v Olomouci a pak doma dokonce padla s předposlední Jihlavou, která navázala na senzační výhru nad Slavií. Plzeňští mohli navýšit svůj náskok na čele tabulky na 15 bodů, místo toho se postarali o jednu z největších senzací ročníku. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Když Viktorka šokuje. 7 nejpřekvapivějších ligových porážek Plzně na domácím hřišti

Plzeňská Viktorka získala první ligový titul v roce 2011. Od té doby ovládla domácí soutěž ještě pětkrát. Dokonce i v mistrovských sezonách však občas své fanoušky mužstvo nemile překvapilo.

Viktorka byla dlouho průměrným (a často i podprůměrným) ligovým týmem. To se ale v sezoně 2010/11 změnilo a Plzeň je od té doby každý rok jedním z aspirantů na titul. Jenže i západočeský tým někdy „uletí“ a na domácím hřišti se postará o pořádnou senzaci. Sedm nejpřekvapivějších porážek Viktorky na plzeňském stadionu si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc 0:4 (2011/12)

Viktorka toužila po obhajobě titulu. Na první místo jí chybělo šest bodů, na druhou příčku tři. To byl úkol, který se dal zvládnout. Jenže ve dvacátém kole přijela na západ Čech Olomouc a vyhrála 4:0. Všechny góly padly až po přestávce, Horváth, Darida a spol. už odpověď nenašli a v konečném součtu jim chyběly tři body na mistrovský Liberec.

Pokračování 3 / 8

Viktoria Plzeň – Zbrojovka Brno 2:3 (2012/13)

Pokračování 4 / 8

Viktoria Plzeň – Slavia Praha 0:1 (2012/13)

Pokračování 5 / 8

Viktoria Plzeň – Mladá Boleslav 1:2 (2014/15)

Pokračování 6 / 8

Viktoria Plzeň – Vysočina Jihlava 0:1 (2017/18)

O titulu Plzně v sezoně 2017/18 po první polovině soutěže skoro nikdo nepochyboval. Viktorka na podzim ztratila pouhé dva body, na jaře ale začala klopýtat. Nejprve remizovala v Olomouci a pak doma dokonce padla s předposlední Jihlavou, která navázala na senzační výhru nad Slavií. Plzeňští mohli navýšit svůj náskok na čele tabulky na 15 bodů, místo toho se postarali o jednu z největších senzací ročníku.

Pokračování 7 / 8

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 0:2 (2019/20)

Plzeňští fotbalisté vstoupili do ligového ročníku 2019/20 ve velkém stylu a z prvních tří zápasů vybojovali plný počet bodů. Pak ovšem jen remizovali 0:0 na hřišti Bohemians a v dalším střetnutí šokovali své fanoušky v souboji se Slováckem. Jen tři dny poté, co vypadli v předkole Evropské ligy s Antverpami dostal deprimovaný celek další ťafku. Hosté poprvé udeřili na konci první půle a definitivně poslali Viktorku do kolen v 61. minutě brankou Zajíce.

Pokračování 8 / 8

Viktoria Plzeň - MFK Karviná 0:1 (2020/21)

Porážka 0:1 ve Zlíně a následná bezbranková remíza v Českých Budějovicích byla jasným varováním, že je třeba zabrat a hlavně začít střílet branky. V jakém zápase by to měla Viktorka zlomit, než v domácím souboji s podprůměrnou Karvinou? Jenže Západočeši v desátém kole sezony 2020/21 vybouchli i potřetí a opět se ani jednou netrefili do branky soupeře.

Plzeň ztratila na vlastním hřišti body po sérii jedenácti vítězství a poprvé od rok staré remízy s Teplicemi (1:1). Zápas rozhodl ve 38. minutě Michal Papadopulos. Slezané v lize porazili Viktorii na devátý pokus poprvé v historii.