Když úřadují agenti. 5 ligových klubů, které jim loni zaplatily nejvíc peněz

V létě se stal nejdražším fotbalistou v ligové historii Tal Ben Chaim, kterého o několik měsíců později sesadil z pomyslného trůnu Nicolae Stanciu. Sparta však utrácela i za další přestupy, z nichž se pořádně nabažili i agenti.

Peníze fotbal ČR.jpg
Prvoligové kluby zaplatily v roce 2017 agentům více než 263 milionů korun. (Ilustrační foto: Profimedia.cz)

Podle zprávy FAČR české prvoligové kluby zaplatily v roce 2017 agentům více než 263 milionů korun. Nejméně, jen 673 tisíc korun, jim poslala Karviná, pod milion korun se dostala i Jihlava a těsně nad milion Olomouc. Přenesme se ale na opačný pól tabulky. Pět klubů, které agentům zaplatily nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Liberec – cca 6,2 mil. korun

Matěj Pulkrab Liberec Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

V Liberci působí řada velmi dobrých fotbalistů, kteří jsou v klubu na hostování. Loni to byl Tomáš Souček ze Slavie, na jaře v severočeském dresu válí Matěj Pulkrab, část podzimu v klubu strávil dokonce Lukáš Vácha. I proto Liberec zaplatil agentům přes šest milionů korun.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Dukla – cca 6,6 mil. korun

Jan Holenda Dukla.jpg

Tento klub jste mezi elitní pěticí zřejmě nečekali. Dukla, která se aktuálně rve o záchranu, zaplatila agentům více než šest a půl milionů korun. Na Julisku v loňském roce dorazili Jan Holenda, Mario Holek či Martin Jiránek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Plzeň – cca 16,5 mil. korun

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Současný ligový lídr v létě koupil Aleše Čermáka, Jakuba Řezníčka či Milana Havla, agentům však nejvíc zaplatil během zimního příchodu Andrease Ivanschitze. Rakouský veterán se však v Plzni neosvědčil a nezískal si místo v sestavě. Letos naskočil jen do čtyř duelů a po sezoně asi odejde.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Slavia – cca 83 mil. korun

Danny Slavia.jpg

Na druhém místě se umístila Slavia, která agentům zaplatila přes 83 milionů korun. Největší „zásluhu“ na tom mají Danny, Ruslan Rotaň či Halil Altintop. Ti do Edenu přišli zadarmo, agenti na jejich přestupech ale pořádně vydělali. Rotaň s Altintopem už z Prahy odešli a Danny by je mohl napodobit v létě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Sparta – cca 120,8 mil. korun

Nicolae Stanciu Sparta Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2017 byla na přestupovém trhu nejaktivnější Sparta, která mimo jiné získala Georgese Mandjecka, Tala Ben Chaima či Semiha Kayu. Ti všichni stáli ohromný balík peněz.

Marc Janko či Martin Dúbravka sice na Letnou dorazili zadarmo, agenti se ale hodně nahrábli. V celkové částce navíc ještě není započten rekordní přestup, o který se postaral Nicolae Stanciu, jenž do Sparty přišel až letos.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud