Vladimír Šmicer  V roce 1997 si tuzemští fotbalisté zahráli na Konfederačním poháru FIFA v Saúdské Arábii. Češi na něm vůbec neměli startovat a tuto možnost dostali až po německém odmítnutí účasti. Nejprve remizovali s Jihoafrickou republikou, poté nestačili na Uruguay, v závěrečném utkání základní skupiny ale porazili 6:1 Spojené Arabské Emiráty. I díky hattricku Vladimíra Šmicera. Foto: Profimedia.cz
 Miroslav Baranek  Jako třetí dal v reprezentaci hattrick Miroslav Baranek. Povedlo se mu to v přátelském utkání proti Jižní Koreji, kterou Češi v roce 2001 porazili vysoko 5:0. Zbylé góly dali v Drnovicích Pavel Nedvěd a Vratislav Lokvenc. Foto: Profimedia.cz
 Jan Koller  Reprezentační hattrick má na kontě také nejlepší střelec v historii českého národního týmu - Jan Koller. Ten však nezůstal jen u tří branek, ale v roce 2005, v kvalifikaci o postup na mistrovství světa, řídil výhru 6:1 s Makedonií dokonce čtyřgólovým koncertem. Foto: Profimedia.cz
 Milan Baroš  Čtyři góly dal v jednom reprezentačním duelu také Milan Baroš. Bylo to v roce 2009, v kvalifikaci o postup na světový šampionát proti San Marinu. Češi tehdy vyhráli vysoko 7:0, dva góly dal taky Václav Svěrkoš a jednou se prosadil i Tomáš Necid. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Když to tam padá (skoro) samo. 7 českých fotbalistů, kteří v reprezentaci nastříleli hattrick

Dát ve fotbalovém zápase hattrick, není všední záležitost. Tím spíše na reprezentační úrovni. V historii samostatné české reprezentace to zatím dokázalo sedm borců.

Někteří to dokázali v přátelském utkání, jiní v zápasech, v nichž šlo o body v kvalifikaci. Komu se v českém národním dresu povedlo nasázet hattrick, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 8

Horst Siegl

Horst Siegl1.jpg

Prvním českým reprezentantem, který v utkání národního týmu nasázel hattrick, byl Horst Siegl. Bylo to v září roku 1994 v kvalifikaci o postup na evropský šampionát. Tehdejší útočník Sparty třemi góly pomohl k výhře 6:1 nad Maltou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer21.jpg

V roce 1997 si tuzemští fotbalisté zahráli na Konfederačním poháru FIFA v Saúdské Arábii. Češi na něm vůbec neměli startovat a tuto možnost dostali až po německém odmítnutí účasti. Nejprve remizovali s Jihoafrickou republikou, poté nestačili na Uruguay, v závěrečném utkání základní skupiny ale porazili 6:1 Spojené Arabské Emiráty. I díky hattricku Vladimíra Šmicera.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Miroslav Baranek

Miroslav Baranek-repre1.jpg

Jako třetí dal v reprezentaci hattrick Miroslav Baranek. Povedlo se mu to v přátelském utkání proti Jižní Koreji, kterou Češi v roce 2001 porazili vysoko 5:0. Zbylé góly dali v Drnovicích Pavel Nedvěd a Vratislav Lokvenc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Jan Koller

Jan Koller ČR 2.jpg

Reprezentační hattrick má na kontě také nejlepší střelec v historii českého národního týmu - Jan Koller. Ten však nezůstal jen u tří branek, ale v roce 2005, v kvalifikaci o postup na mistrovství světa, řídil výhru 6:1 s Makedonií dokonce čtyřgólovým koncertem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Milan Baroš

Milan Baroš-2009.jpg

Čtyři góly dal v jednom reprezentačním duelu také Milan Baroš. Bylo to v roce 2009, v kvalifikaci o postup na světový šampionát proti San Marinu. Češi tehdy vyhráli vysoko 7:0, dva góly dal taky Václav Svěrkoš a jednou se prosadil i Tomáš Necid.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 21.jpg

Poprvé hlavou, pak pravačkou z dálky a potřetí levou nohou. Tomáš Souček pomohl v březnu 2021 třemi brankami českému výběru ke skvělému vstupu do kvalifikace o postup na mistrovství světa v Kataru. Zápas v Estonsku skončil suverénní výhrou hostujícího celku 6:2.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Mojmír Chytil

Mojmír Chytil.jpg

Zatím posledním střelcem hattricku v národním týmu se stal loni v listopadu Mojmír Chytil, který nasázel tři góly v rozmezí deseti minut v přípravném utkání s Faerskými ostrovy. Češi vyhráli 5:0 a třiadvacetiletý útočník Olomouce se stal prvním hráčem v historii samostatné české reprezentace, který nastřílel hattrick ve svém premiérovém reprezentačním střetnutí. Nechybělo mnoho a mohl to být i nejrychlejší hattrick, ale tento rekord si nadále drží Jan Koller.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud