4. Jan Kalabiška (1. FC Slovácko) – 4 branky v 19 zápasech  Pětatřicetiletý veterán Jan Kalabiška už toho má hodně za sebou, ale i v pokročilém fotbalovém věku stále prokazuje vysokou kvalitu. Před tím, než se v roce 2018 stal hráčem Slovácka, působil v Příbrami, Brně, Mladé Boleslavi a Karviné, nejdelší část kariéry ale strávil ve slovenské Senici. Gólově nejpovedenější sezonu v české lize zažil jako hráč Karviné. V ročníku 2017/18 dal tehdy v 28 zápasech pět branek. Nyní je velmi blízko k tomu, aby svůj osobní rekord překonal. V 19 utkáních už nastřílel čtyři góly a k nim přidal stejný počet nahrávek. Už nyní jde o jeho bodově nejpovedenější sezonu v kariéře. Profimedia.cz

4. Jan Kalabiška (1. FC Slovácko) – 4 branky v 19 zápasech
Pětatřicetiletý veterán Jan Kalabiška už toho má hodně za sebou, ale i v pokročilém fotbalovém věku stále prokazuje vysokou kvalitu. Před tím, než se v roce 2018 stal hráčem Slovácka, působil v Příbrami, Brně, Mladé Boleslavi a Karviné, nejdelší část kariéry ale strávil ve slovenské Senici. Gólově nejpovedenější sezonu v české lize zažil jako hráč Karviné. V ročníku 2017/18 dal tehdy v 28 zápasech pět branek. Nyní je velmi blízko k tomu, aby svůj osobní rekord překonal. V 19 utkáních už nastřílel čtyři góly a k nim přidal stejný počet nahrávek. Už nyní jde o jeho bodově nejpovedenější sezonu v kariéře. | Profimedia.cz

Když to tam padá obráncům. Toto jsou 4 nejlépe střílející zadáci v aktuálním ročníku Fortuna ligy

Že se v tuto chvíli drží na čele tabulky střelců v české Fortuna lize plzeňský Jean-David Beauguel a Vláclav Jurečka ze Slovácka ví asi každý fanoušek, který nejvyšší tuzemskou soutěž sleduje. Ale málokdo ví, kdo je nejlépe střílejícím obráncem.

Kdo by mohl získat v aktuální sezoně titul „obránce-kanonýra“? Čtyři borce, kteří k tomu mají momentálně nejblíže, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Jan Kalabiška (1. FC Slovácko) – 4 branky v 19 zápasech

Jan Kalabiška1.jpg

Pětatřicetiletý veterán Jan Kalabiška už toho má hodně za sebou, ale i v pokročilém fotbalovém věku stále prokazuje vysokou kvalitu. Před tím, než se v roce 2018 stal hráčem Slovácka, působil v Příbrami, Brně, Mladé Boleslavi a Karviné, nejdelší část kariéry ale strávil ve slovenské Senici.

Gólově nejpovedenější sezonu v české lize zažil jako hráč Karviné. V ročníku 2017/18 dal tehdy v 28 zápasech pět branek. Nyní je velmi blízko k tomu, aby svůj osobní rekord překonal. V 19 utkáních už nastřílel čtyři góly a k nim přidal stejný počet nahrávek. Už nyní jde o jeho bodově nejpovedenější sezonu v kariéře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Dávid Hancko (Sparta Praha) – 4 branky v 17 zápasech

Dávid Hancko.jpg

Talentovaný slovenský stoper Dávid Hancko odehrál v české lize dvě minulé sezony, ve Spartě byl však jen na hostování z italské Fiorentiny. To se ovšem loni v létě změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což ze čtyřiadvacetiletého reprezentačního beka udělalo čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii.

Hancko si na Letné vybudoval velmi slušnou pozici, v minulém ročníku dal pět branek, přidal k nim dvě asistence a Sparta na jeho výkonech hodně stojí i v současné sezoně. V ní má na kontě po 17 střetnutích čtyři góly a tři nahrávky. Podle portálu TransferMarkt je jeho současná cena čtyři miliony eur a je suverénně nejdražším stoperem ve Fortuna lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Radim Řezník (Viktoria Plzeň) – 4 branky v 16 zápasech

Radim Řezník1.jpg

Radim Řezník kroutí už jedenáctou sezonu v Plzni, kam přišel v roce 2011 z Baníku Ostrava. Dlouhá léta patřil k nejlepším hráčům Viktorky i k elitním obráncům celé soutěže, v minulém ročníku však ztratil místo v základní sestavě a byl vyexpedován na hostování do Mladé Boleslavi. Do aktuální sezony ale opět nastoupil jako člen zahajovací jedenáctky a po podzimní části sezony má na kontě čtyři branky a tři asistence. Na západě Čech má podepsaný kontrakt do konce ročníku. Je pravděpodobné, že smlouvu prodlouží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Martin Hála (Sigma Olomouc) – 6 branek ve 14 zápasech

Martin Hála1.jpg

Sigma do velkého fotbalu vyslala už řadu talentovaných hráčů. Jedním z líhně nadaných olomouckých fotbalistů je Martin Hála, který se už v sezoně 2011/12 objevil v deseti ligových zápasech a dal v nich jednu branku.

V dalším ročníku se ale příliš neprosazoval a zamířil na hostování s opcí do Slovácka, kde však ve čtyřech zápasech odehrál jen 17 minut jako střídající hráč. Další léto odešel hostovat na Slovensko, kde oblékal dres Nitry a na jaře pak pomáhal s návratem do ligy Českým Budějovicím. Od roku 2017 opět hraje v klubu, kde vyrostl a aktuální ročník je jeho nejpovedenějším v kariéře. Není to čistokrevný obránce, protože díky své univerzálnosti může hrát (a hrává) také v záloze. Po 14 ligových utkáních má ve statistikách šest gólů a jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud