Glen Murray (Boston) – 44 gólů  Kanadský útočník Glen Murray debutoval v NHL v sezoně 1991/92. Začínal v Bostonu, kam se o deset let později po angažmá v Pittsburghu a Los Angeles vrátil. V Bruins se uvedl parádně a rok 2003 končil se 44 góly na kontě. Na takovou metu se nikdy předtím ani potom v NHL nedostal.
 Marián Hossa (Ottawa) – 45 gólů  Trojnásobný vítěz Stanley Cupu Marián Hossa strávil v zámoří řadu úspěšných let. Úvodních sedm sezon byl v Ottawě a v ročníku 2002/03 se blýskl 45 góly. Poté hrál za Atlantu, Pittsburgh, Detroit a Chicago, na takovou metu už se ale nedostal.
 Todd Bertuzzi (Vancouver) –   46 gólů  Účastník olympijských her v Turíně v NHL začínal v dresu New Yorku Islanders. V průběhu třetí sezony ale kanadský útočník Todd Bertuzzi zamířil do Vancouveru, kde zůstal dalších sedm let. V sezoně 2002/03 dal 46 gólů, přidal 51 nahrávek a stanovil si bodové maximum v NHL. Poté hrál také za Detroit, Floridu, Anaheim či Calgary.
 Markus Näslund (Vancouver Canucks) - 48 gólů Druhý mezi střelci byl v sezoně 2002/03 švédský útočník Markus Näslund, jenž navrch přidal 56 asistencí a dostal se na 104 kanadských bodů. Näslund v NHL debutoval v ročníku 1993/94 v Pittsburghu, brzy však zamířil do Vancouveru, kde strávil téměř celou zámořskou kariéru. V roce 2008 odešel do New Yorku Rangers a po jediné sezoně na Manhattanu ukončil kariéru.
5
Fotogalerie

Když střelcům v NHL vládl Milan Hejduk. Připomeňte si, které hvězdy nechal před 20 lety za sebou

Než se v NHL etabloval David Pastrňák, byl Milan Hejduk jediným českým kanonýrem, který v elitní soutěži vyhrál ocenění pro nejlepšího střelcem základní části. Je to už 20 let.

Milan Hejduk byl prvním českým hokejistou, který v NHL získal Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce základní části. V sezoně 2002/03 dal padesát branek a nechal za sebou například Jaromíra Jágra (36 gólů), Petra Sýkoru (34) či Patrika Eliáše (28). Jména pěti hráčů, kteří tehdy skončili jen „těsně“ za ním, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dany Heatley (Atlanta Trashers) – 41 gólů

Dany Heatley Atlanta.jpg

Byla to jeho druhá sezona v NHL a Dany Heatley ji odehrál parádně. Kanadský útočník dal v dresu Atlanty 41 gólů, ke kterým přidal 48 asistencí. Později, to už v barvách Ottawy, se dokonce dvakrát dostal na padesát branek. Poté hrál také za San Jose, Minnesotu a v sezoně 2014/15 odehrál poslední rok v NHL za Anaheim.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Glen Murray (Boston Bruins) – 44 gólů

Glen Murray Boston.jpg

Kanadský útočník Glen Murray debutoval v NHL v sezoně 1991/92. Začínal v Bostonu, kam se o deset let později po angažmá v Pittsburghu a Los Angeles vrátil. V Bruins se uvedl parádně a sezonu 2002/03 končil se 44 góly na kontě. Na takovou metu se nikdy předtím ani potom v NHL nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Marián Hossa (Ottawa Senators) – 45 gólů

Marián Hossa Ottawa.jpg

Trojnásobný vítěz Stanley Cupu Marián Hossa strávil v zámoří řadu úspěšných let. Úvodních sedm sezon byl v Ottawě a v ročníku 2002/03 se blýskl 45 góly. Poté hrál za Atlantu, Pittsburgh, Detroit a Chicago, na takovou metu už se ale nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Todd Bertuzzi (Vancouver Canucks) – 46 gólů

Markus Näslund  Vancouver.jpg

Účastník olympijských her v Turíně v NHL začínal v dresu New Yorku Islanders. V průběhu třetí sezony ale kanadský útočník Todd Bertuzzi zamířil do Vancouveru, kde zůstal dalších sedm let. V ročníku 2002/03 dal 46 gólů, přidal 51 nahrávek a stanovil si bodové maximum v NHL. Poté hrál také za Detroit, Floridu, Anaheim či Calgary.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Markus Näslund (Vancouver Canucks) - 48 gólů

Markus Näslund.jpg

Druhý mezi střelci byl v sezoně 2002/03 švédský útočník Markus Näslund, jenž navrch přidal 56 asistencí a dostal se na 104 kanadských bodů. Näslund v NHL debutoval v ročníku 1993/94 v Pittsburghu, brzy však zamířil do Vancouveru, kde strávil téměř celou zámořskou kariéru. V roce 2008 odešel do New Yorku Rangers a po jediné sezoně na Manhattanu ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud