David Zima - Slavia jej přivedla před rokem z Ollomouce, přitom David Zima měl na kontě v té době pouhé dva odehrané ligové zápasy. V Edenu však obstál a letos patří ke klíčovým hráčům sešívané družiny. Přestože mu je teprve dvacet let, tak už se jeho jméno skloňuje ve spojitosti s reprezentací. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Bořil - Současný slávistický kapitán přišel do Edenu na začátku roku 2016. Jan Bořil dorazil z Mladé Boleslavi, kde nastartoval svou ligovou kariéru. V posledních zápasech ale na jeho pozici tlačí Oscar Dorley, jenž do Slavie přišel z Liberce. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Holeš - Do Slavie přišel loni v létě – původně jako pravý obránce, nyní ale nastupuje ve středu zálohy a nakoukl i do reprezentace. Tomáš Holeš s ligovým fotbalem začínal v Hradci Králové, odkud potom zamířil do Jablonce. Za ten v sezoně 2018/19 nasázel pět branek a pak zamířil do Edenu. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Lingr - V létě o něj stál Baník, Ondřej Lingr ale upřednostnil nabídku Slavie, která ho vykoupila z Karviné. Ani on sám zřejmě nečekal, kolik prostoru bude dostávat a že v sestavě bude hodně tlačit na místo, které si držel Nicolae Stanciu. Tento obchod se Slavii náramně povedl. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Když Slavia neloví pod Ještědem. 6 českých opor z Edenu, které nemají libereckou minulost

Už se zase blíží období fotbalových přestupů. K aktivním hráčům na trhu bude patřit i Slavia, která vládne ligové scéně. Bude opět lovit posily v Liberci, nebo se poohlédne jinde?

Bez názvu.jpg

Jsou tomu už téměř tři roky, co se vlády ve Slavii ujal Jindřich Trpišovský. Ten do Edenu přišel z Liberce, odkud si přivedl i řadu posil. Dokonce jen šest českých hráčů, kteří patří k oporám sešívaného týmu, nemá libereckou minulost. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia jej přivedla před rokem z Ollomouce, přitom David Zima měl na kontě v té době pouhé dva odehrané ligové zápasy. V Edenu však obstál a letos patří ke klíčovým hráčům sešívané družiny. Přestože mu je teprve dvacet let, tak už se jeho jméno skloňuje ve spojitosti s reprezentací.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jan Bořil

Jan Bořil BArcelona.jpg

Současný slávistický kapitán přišel do Edenu na začátku roku 2016. Jan Bořil dorazil z Mladé Boleslavi, kde nastartoval svou ligovou kariéru. V posledních zápasech ale na jeho pozici tlačí Oscar Dorley, jenž do Slavie přišel z Liberce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš Slavia.jpg

Do Slavie přišel loni v létě – původně jako pravý obránce, nyní ale nastupuje ve středu zálohy a nakoukl i do reprezentace. Tomáš Holeš s ligovým fotbalem začínal v Hradci Králové, odkud potom zamířil do Jablonce. Za ten v sezoně 2018/19 nasázel pět branek a pak zamířil do Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Ondřej Lingr

Ondřej Lingr Pavel Slavia Mazáč CNC Profimedia.jpg

V létě o něj stál Baník, Ondřej Lingr ale upřednostnil nabídku Slavie, která ho vykoupila z Karviné. Ani on sám zřejmě nečekal, kolik prostoru bude dostávat a že v sestavě bude hodně tlačit na místo, které si držel Nicolae Stanciu. Tento obchod se Slavii náramně povedl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Libercem nikdy neprošel ani Lukáš Masopust, který do Slavie dorazil z Jablonce. Předtím současný reprezentant, který se v Edenu stahuje ze zálohy na kraj obrany, působil v Jihlavě. Mimochodem, dříve o něj měla zájem i Sparta.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Lukáš Provod

Lukáš Provod Slavia gól Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník přišel do Slavie před rokem. Tehdy působil v Českých Budějovicích, Lukáš Provod byl ale kmenovým hráčem Plzně. V Edenu rychle přesvědčil o svých kvalitách a dokonce se dostal i do reprezentace.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud