Pavel Patera - 4 body  Pavel Patera byl mistrem přesných a důležitých nahrávek, což potvrdil i ve finálových bitvách světových šampionátů. Jeho pasy přetavili v důležité góly David Moravec s Martinem Procházkou. Patera mu poprvé nahrával u rozhodujícího gólu ve Vídni, v roce 2000 u gólu na 3:0 a o rok později asistoval dokonce u dvou branek. Nejprve nahrál Procházkovi na gól, který znamenal snížení na 1:2 a prsty měl také u rozhodující Moravcovy trefy v prodloužení.
 Martin Ručinský - 3 body  Martin Ručinský zářil ve finále světového šampionátu v roce 2005 ve Vídni. V souboji s Kanadou nejprve přihrál na úvodní gól Václava Prospala a ve 44. minutě dával na 2:0. Skóroval i v roce 1999 v Norsku, kde se trefil během první finálové bitvy do sítě Finů.
 Robert Reichel - 3 body  Autor vítězného nájezdu ze semifinálové bitvy s Kanadou v Naganu řídil úspěch českého týmu i ve finále ve Vídni. V souboji s javorovými listy si Robert Reichel připsal dvě asistence, přihrál na druhý gól Roberta Langa, asistoval také u poslední trefy Jiřího Kučery a definitivně pojistil první zlatou medaili. Do statistik se zapsal i v Petrohradu, kde rozhodl o výhře nad Slováky. Ti sice stáhli nepříznivý výsledek a snížili na 3:4, minutu a dvě vteřiny před koncem ale pojistil triumf právě Reichel.
 Jaromír Jágr - 3 body  Co by to bylo za výběr bez Jaromíra Jágra. Dvojnásobný mistr světa si ve finálových bitvách připsal tři nahrávky. Ve Vídni asistoval u první branky Václava Prospala i u druhého gólu Martina Ručinského. V Německu nahrál Jakubu Klepišovi, který otevřel už po dvaceti vteřinách finálovou bitvu s Ruskem. Je jediným z tohoto seznamu, který ještě stále oficiálně neukončil kariéru.
5
Fotogalerie

Když se daří v bojích o zlato. 5 Čechů, kteří posbírali nejvíc bodů ve finálových zápasech mistrovství světa

České čekání na zlatou medaili z hokejového mistrovství světa trvá už 13 let. Tuzemských aktivních účastníků finálových zápasů rychle ubývá.

Čeští hokejisté vybojovali na světových šampionátech šest zlatých medailí. Jen jednou ve finále padli. Do statistik závěrečných zápasů se bodově zapsala řada tuzemských borců. Jména pěti nejproduktivnějších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Procházka - 4 body

Martin Procházka-repre (2).jpg

Martin Procházka je nejproduktivnějším českým hráčem finálových bojů na mistrovství světa. Dal rozhodující gól v roce 1996 Kanadě, když zvýšil v čase 59:41 na 3:2 a nasměroval český tým ke zlatu. Vyšlo mu i finále v Petrohradu, ve kterém dal Slovákům gól a přidal nahrávku. O rok později nastartoval v 45. minutě obrat proti Finům, který dokonal brankou v prodloužení na 3:2 David Moravec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pavel Patera - 4 body

Pavel Patera.jpg

Pavel Patera byl mistrem přesných a důležitých nahrávek, což potvrdil i ve finálových bitvách světových šampionátů. Jeho pasy přetavili v důležité góly David Moravec s Martinem Procházkou.

Patera mu poprvé nahrával u rozhodujícího gólu ve Vídni, v roce 2000 u gólu na 3:0 a o rok později asistoval dokonce u dvou branek. Nejprve nahrál Procházkovi na gól, který znamenal snížení na 1:2 a prsty měl také u rozhodující Moravcovy trefy v prodloužení.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Ručinský - 3 body

Martin Ručinský 1999.jpg

Martin Ručinský zářil ve finále světového šampionátu v roce 2005 ve Vídni. V souboji s Kanadou nejprve přihrál na úvodní gól Václava Prospala a ve 44. minutě dával na 2:0. Skóroval i v roce 1999 v Norsku, kde se trefil během první finálové bitvy do sítě Finů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Robert Reichel - 3 body

Robert Reichel-repre1.jpg

Autor vítězného nájezdu ze semifinálové bitvy s Kanadou v Naganu řídil úspěch českého týmu i ve finále ve Vídni. V souboji s javorovými listy si Robert Reichel připsal dvě asistence, přihrál na druhý gól Roberta Langa, asistoval také u poslední trefy Jiřího Kučery a definitivně pojistil první zlatou medaili. Do statistik se zapsal i v Petrohradu, kde rozhodl o výhře nad Slováky. Ti sice stáhli nepříznivý výsledek a snížili na 3:4, minutu a dvě vteřiny před koncem ale pojistil triumf právě Reichel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jaromír Jágr - 3 body

Jágr-repre.jpg

Co by to bylo za výběr bez Jaromíra Jágra. Dvojnásobný mistr světa si ve finálových bitvách připsal tři nahrávky. Ve Vídni asistoval u první branky Václava Prospala i u druhého gólu Martina Ručinského. V Německu nahrál Jakubu Klepišovi, který otevřel už po dvaceti vteřinách finálovou bitvu s Ruskem. Je jediným z tohoto seznamu, který ještě stále oficiálně neukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud